Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

To mislim, ja. Četvorčko še vedno forsirajo samo na maturantskih plesih. Gremo dalje, čas je za kak nov ples! Zorbo naj dajo namesto četvorke. ;)
Precenjena pa v smislu da je potem sto nekih objav na socialnih medijih, kako so plesali četvorko in sploh oh-in-ah.. Fuj.

Evo, to je zame top ples:

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 29 minutami:

Mi smo se na tečaju morali naučiti ene 4 različne vrste plesa, poleg četvorke, tko da niso bile glih 3 figure. Furali smo ga pa ene 10 ur, če se prav spomnim.

Pri tem ni bilo enega samega sošolca ali sošolke, ki mu ne bi zneslo.

Naučiti se plesati, KOT ZAČETNIK ni težko. Bolje?

To je res. Tisto kar smo imeli v srednji šoli ni noben podvig.

 

Jaz sem govoril o dejanskih plesnih tečajih, ki so precej drugačni, kot v srednji šoli. Me že nisi razumel.

 

@vlaho Nimam pojma, nisem probal nič od tega, in ne vem kaj vse zahteva, da bi komentiral

Povezava do prispevka

Ma ne disco fox. Konkretna salsa je kul. Je pa odvisno od tečaja. Imam kolega iz Avstrije, Nemčije (po narodnosti iz Bosne), ki salso obvlada v nulo (človek dobesedno živi za ta ples). Že gledat je lepo, kaj šele da plešeš.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 10 minutami:

Men so vsi narodni plesi bedni. Ne glede na narodnost. :D

Predstavljaj si mene, ko sem zahaklal slovensko punco, in mogel it na abrahame itd....

Pred tem nikoli videl kaj takega, kot dogodek ali muzka. Vsi stari te vabijo plesat, glasba je ali jugo rok ali harmonika, nic od tega ne maram, nocem in ne znam plesat.

Komaj sem prezivel te pizdarije. 

 

 

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Ma ne disco fox. Konkretna salsa je kul. Je pa odvisno od tečaja. Imam kolega iz Avstrije, Nemčije, ki salso obvlada v nulo (človek dobesedno živi za ta ples). Že gledat je lepo, kaj šele da plešeš.

Salsa je neuporaben ples, ce ni specificnih latino dogodkov. Disco fox je ples namenjen za skoraj vsako vrsto muzke. Posledicno, disco fox je boljsa izbira

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 7 minutami:

Salsa je neuporaben ples, ce ni specificnih latino dogodkov.


A ni bil na SLO obali nek znan lokal, kjer se je plesalo izključno salso? Prav ono profi!  Nekajkrat sem bil, ampak sem čisto pozabil kje (in če sploh še obstaja). Zelo blizu neke plaže je bilo, pred lokalom pa ena od glavnih ulic.
V glavi imam Piran ali pa Portož :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 6 minutami:

Predstavljaj si mene, ko sem zahaklal slovensko punco, in mogel it na abrahame itd....

Pred tem nikoli videl kaj takega, kot dogodek ali muzka. Vsi stari te vabijo plesat, glasba je ali jugo rok ali harmonika, nic od tega ne maram, nocem in ne znam plesat.

Komaj sem prezivel te pizdarije. 

 

 

Jas sem bil 2x na pristni domači poroki. Never again. Zdaj pa vsi plesat, in te dobesedno zvlečejo gor pol pa vsi pijani tam skačejo ko prizadeti. Da ne omenim da to traja praktično cel dan in noč wtf. 

Povezava do prispevka

@Hernire če vama to kaj pomeni, mogoče bodita pozorna na to, ali gre za tečaj, kjer bosta vidva plesala v paru, ali za tečaj, kjer se skos menjava partnerje. Men je bilo tole slednje z vidika skupne aktivnosti ful glupo (pa ful sem bil zaželen, ker sva bla glih 2 tipa nelesena).  In pol basically, če bi želel, da je to res najina skupna aktivnost, bi mogla še hodit na preplesavanja in plesne večere. Kar pa ob drugih dejavnostih nekak ni pasalo v schedule.

Povezava do prispevka
trpotec65387628363 reče pred 6 minutami:

Jas sem bil 2x na pristni domači poroki. Never again. Zdaj pa vsi plesat, in te dobesedno zvlečejo gor pol pa vsi pijani tam skačejo ko prizadeti. Da ne omenim da to traja praktično cel dan in noč wtf. 


Dejansko je to krivda muzikantov in komunikacije z njimi. Jaz sem na svoji poroki imel dva sposobneža, ki sta znala odšpilat vse možno. Moja prva glasbena želja je bil Praslovan od Predina ;) . 
Dočim, en kolega pa je na svoji poroki za otvoritveni ples izbral Metallico: Nothing else matters, potem pa takoj Sad But True. Ima se, može se. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 9 minutami:

@Hernire če vama to kaj pomeni, mogoče bodita pozorna na to, ali gre za tečaj, kjer bosta vidva plesala v paru, ali za tečaj, kjer se skos menjava partnerje. Men je bilo tole slednje z vidika skupne aktivnosti ful glupo (pa ful sem bil zaželen, ker sva bla glih 2 tipa nelesena).  In pol basically, če bi želel, da je to res najina skupna aktivnost, bi mogla še hodit na preplesavanja in plesne večere. Kar pa ob drugih dejavnostih nekak ni pasalo v schedule.

Na cisto vseh šolah prakticirajo oboje. Standardni plesi = ni menjav, Latino plesi = menjave.

 

Ni to non stop, glih tko, da malo popestri dogajanje, in sam dobis obcutek, kak je plesat z drugimi. Preplesovanja niso nujna, plesni veceri tudi ne, gres al pa ne. 

Midva sva skoraj vse sfalila, razen malo bolj ekstravagantnih dogodkov.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 21 minutami:


Dočim, en kolega pa je na svoji poroki za otvoritveni ples izbral Metallico: Nothing else matters, potem pa takoj Sad But True. Ima se, može se. 


Irl sem krinđal. Nothing else matters še nekak ajde mogoče (ne sj ne), ampak Sad but true? Damn haha.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:

Moj govor na poroki ;)

 

Fak, lih na sestanku in ne morem opalit naglas/poslušat na slušalke, čeprav sem na sestanku bolj za število, ker se ne tiče mojega projekta

 

Upam, da tudi sam govor delivera, tako kot delivera koncept, da je DaCapo svoj poročni govor uploudal na forum

 

Prosim za raport, soforumaši

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

Nima veze s tem. Nisem nikoli plesal in vseeno trpal.

Dosti ljudi je trpalo brez da bi plesalo, ni blo mišljeno tako absolutno. Tudi jaz nisem človek ki bi plesal, čisto razumem kaj praviš, nekako ni to v moji naravi. Čeprav dva tedna nazaj sem bil na rojstnem dnevu v lj, privat žurka v lokalu, tip najel res dobrega DJ-ja in ko so se zatemnile luči smo spontano vsi začeli plesat, prav ni blo druge, nisi mogu sedet in pit drink, ko je celo družbo zajela neka plemenska evforija, prav uno hormoni sreče špricali po prostoru.

 

Mislim, da nam v moderni civilizaciji ful manjka ta tribal moment. Vsi plešejo po enem ritmu, ta ritem je tisti skupni imenovalec, ki vse povezuje, kateremu so vsi podrejeni. V dobi znanosti je človeku preveč zrastel ego in ni zmožen ponižnosti pred nečim, očitno večjim od njega, pri plesu, ritmu in glasbi pa se to zgodi na spontan način brez izgube ega. "Plesati tako, kot nekdo drug žvižga" je v bistvu izjava dominantnosti, ki v tem primeru ne daje tega občutka podrejenosti na "nenaraven" in prisiljen način.

 

Podobno nam manjka že samo to, da počnemo nekaj v večji skupini s svojim spolom, da krepimo moškost/ženskost. Ko sem delal v operi kot scenski tehnik sem to začutil - 15 tipov na odru z orodjem med zobmi postavlja velike in težke strukture, počutil sem se kot nek gusar na ladji, pa velik ljudi tam izgleda in se obnaša kot eni pirati haha. Skratka ta energija mi je ful sedla, me osrediščala in krepila identiteto moškosti. Podobno zdej ko sem začel igrat odbojko v eni telovadnici, kjer so sami tipi, čisto nekaj drugega kot mešane ekipe. Prav uno krvava igra, dretje, žaljivke, kompetitivnost, sla bo zmagi, sodelovanje ... ampak vse v zgolj moški noti. Sem siguren, da bi ženske rabile isto. Mogoče je manjko tega vzrok tem modernim spolnim zmedam. En tak primer za ženske je v filmu Midsommar, tam ko una američanka hlipa, ko izve, da jo je tip prevaral in jo obkrožijo druge ženske in hlipajo skupaj z njo. Za moškega pa imaš dober primer v prvi sezoni White Lotus, ko un mali drkonja začne veslat z unimi domorodci, ko se mu odpre čisto nova perspektiva v lajf.

 

Pa še en ful zanimiv dogodek z audio materialom, svetujem da si poslušate:

 

Nekaj let nazaj poleti so bli neki koncerti pod belvo (en hud plac v naravi tik ob morju, ob vznožju hriba) in za zadnji bend (Pantaloons) nekje okoli polnoči, začne deževat in se poberejo z inštrumenti vred stran, na odru pod cerado ostaneta dva bobna. Vsi se poskrijemo pod neke strehe, ki so ble v bližini, ampak fora je, da smo vsi pijani in v elementu za glaso in žur. Varianta kot da bi te ženska odjebala na 3/4 seksa in si tam s trdim. No najprej začne en model neki tolčt po bobnu, potem nekdo drug na drugem koncu po neki drugi zadevi in drug za drugim začnemo vsi ritmično udrihat po nečemu, pol eni kr začnejo pet. Neverjetno, vsi smo padli v nek trans, prav un plemenski duh se je prebudil v nas in je blo izjemno katarzično:

 

https://voca.ro/1nFNrKy08mkR

 

 

Skratka, kar sem hotu povedat,

 preden me je odneslo, valda ni nujno plesat, da trpaš, ampak je ples eden boljših afrodiziakov, praktično je predigra. Plesači ti komot speljejo plen.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...