Skoči na vsebino

[PS4/5] God of War Ragnarök


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 3 urami:

 

Še za manj denarja se je že pred časom prodajala na forumu.

 

Zanima pa me nekaj drugo. Verjetno ti nobena igra potem ni vredna polne cene? Ali so ti katere druge vredne, le take mainstream ala GoW ne?

 

Priznam imam težave s temi cenami iger. 70 zelencev se mi zdi res malo too much. za vsako igro,  pa matr ne bi rekel, da sem škrt, mogoče v meni iz mladosti (90-ta) ostalo še nekaj piratskega, ko je bilo vse pač dosegljivo, beri brezplačno :blush: Plus da v tujini so dohodki res parkat večji kot v Sloveniji.. in nakup predstavlja še manjši delež, ampak še vseeno .. :mafija: Lahko se seveda preprodaja naprej, a s pošto imam tu slabe izkušnje, s čudnimi tipi za Walmartom pa se mi nekako ni za dobivat, ker ima tu kriminal mal drugačne razsežnosti. 

 

@Galko Ja to je top od industrije.. ampak a nimaš mal občutka, da je vse skupaj že malce zreciklirano skoz v iste produkte? Meni so TLOU, Uncharted in GOD sumljivo podobni. Tko cel  koncept.. sploh teh ugank, (ko je v celi sobi ena velika škatla in edina tista je interaktivna in ti dvigne na rampo višje..)  linearne in zelo vodene zgodbe, plezanja., skvizanje skozi predore..., ja zgodbe in karakterji so res izpiljeni do konca. Ne da je to slabo, ampak kot da bi bile res vse na isti formuli narejene.  

 

 

 

 

Povezava do prispevka

absolutno :D  Očitno ne spremljaš dosti konzolca, že par let se zajebavamo predvsem iz Sonyjevih AAA ekskluziv, da imaš prov flowchart s checkboxi, ker ima 90% njihovih blockbusterjev jebeno iste koncepte in mehanike. Še oba spidermana in Horizon Zero Dawn komot daš na seznam copy/paste špilov, pa Days Gone, pa verjetno še kaj. Vsi isti, vsi z 10+ mio prodanih kopij :D

 

Zato sem jst tkole pogledal, ko sem prvič videl Returnal

1af6505407175378be795b90e386ffde.jpg

uredilo bitje Galko
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 1 uro:

Priznam imam težave s temi cenami iger. 70 zelencev se mi zdi res malo too much. za vsako igro

Preach it brother.

 

Izrecno za GOWR mi ni bilo panike kupiti day 1, ker sem dobil na Jazbini za 60EUR in sem vedel, da jo bom relativno hitro obrnil in prodal dalje. Na koncu me je celotna izkušnja (cca 100 ur na GMGOW težavnosti) prišla 30 EUR, kar se mi zdi čisti steal glede na doživetje. ki sem ga dal skozi (men so bile pozitivne strani igre res top of the top in ji brez problema dam 9/10).

Zato mi je bila tvoja izjava o čakanju na sale mal mimo. Honestly bi mi bilo kul tudi, če bi me stala celih 60. :D

 

Se pa strinjam s tabo glede splošne situacije s cenami.

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 10 minutami:

a mi lahko kdo pove kaj pomeni mashing, takoj na startu, ko si na sankah pa se je treba rešit z mashing, kakšen gib na kontrolerju je tu?

Mashanje = čim hitrejše pritiskanje gumbov in/ali smernih ročk.

 

Vem, ker sem igral ogromno pretepačin. :mafija:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Evo momci, počas se bo tole epic potovanje prevesilo v sklepno fazo, pa me zanima še dvoje stvari, preden odjadram v finale

 

1. Potolkel sem 42 od mislim da 48 ravenov. A se mi splača drkat in iskat vse? Nazadnje je padla mega huda nagrada R2 blizard specialka za sekiro (ki je že v enki, se mi zdi), in trga folku kožo iz kosti. Pa še nek R2 za verige, ki tudi izgleda kul. Se mi splača najti še ostale? Neki raven master se omenja...

 

2. Ne najdem vseh berserker kingov :( 8 od 12 imam v beležki. V tem krokarskem kraljestvu niti slučajno ne morem do njega (bojim se da je povezan z zbiranjem krokarjev), v midgardu pa sploh ne najdem ta drugega, kar ni ga na zemljevidu oziroma očitno sploh nimam odprte te podregije. Pa še v Alfhimu ne morem narediti veselega trojčka, sem parkrat probal pa so noro OP momci. Ostale sem spucal, par res brutalno zafukanih bojev je bilo - necromancer ki summona pa dinamični duet nace junkar & helena blagne (dokler ne skapiraš vzorca) so bili res brutalni fajti... res proper težka roba.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 urami:

Evo momci, počas se bo tole epic potovanje prevesilo v sklepno fazo, pa me zanima še dvoje stvari, preden odjadram v finale

 

1. Potolkel sem 42 od mislim da 48 ravenov. A se mi splača drkat in iskat vse? Nazadnje je padla mega huda nagrada R2 blizard specialka za sekiro (ki je že v enki, se mi zdi), in trga folku kožo iz kosti. Pa še nek R2 za verige, ki tudi izgleda kul. Se mi splača najti še ostale? Neki raven master se omenja...

 

2. Ne najdem vseh berserker kingov :( 8 od 12 imam v beležki. V tem krokarskem kraljestvu niti slučajno ne morem do njega (bojim se da je povezan z zbiranjem krokarjev), v midgardu pa sploh ne najdem ta drugega, kar ni ga na zemljevidu oziroma očitno sploh nimam odprte te podregije. Pa še v Alfhimu ne morem narediti veselega trojčka, sem parkrat probal pa so noro OP momci. Ostale sem spucal, par res brutalno zafukanih bojev je bilo - necromancer ki summona pa dinamični duet nace junkar & helena blagne (dokler ne skapiraš vzorca) so bili res brutalni fajti... res proper težka roba.

 

1. Splača? Ne. Ne dobiš nič takega, razen trofeje. Ni pa težko jih najdet, ker ti piše kera regija/cona ima krokarja. Lahko vse dobiš pred koncem.

 

2. Tisti drugi v midgardu se ti odklene, ko vse prebutaš. En pred njim se ti odklene šele post game.

 

Trojček, ki ga omenjaš šteje za 3, tako da, ko boš ta fight naredil boš na 11/12 in to je tudi največ kar lahko imaš pred koncem štorije.

 

 

Povezava do prispevka

zakaj GoW Ragnarök ni moj letosnji GOTY? ker je Elden Ring v vseh pogledih superioren (razen v bojevanju za tiste, ki jim je GMGoW prelahek). po koncanem prvem skozihodu ER sem bil izmucen od copy pastanja nekaterih sovragov, od se ene mega cone, ki se je odprla po Royal Capitalu, od nestetih katakomb, a vendar vzhicen, kaksno mojstrovino je zopet deliveral Miyazaki-San. in kako drugacno. nato pa notri bp pustil cez 600 ur. najvec od katerekoli igre kdaj. 

kaj manjka Ragnaröku? kot prvo ng+. fak, tolko enih oklepov, runicov, charmov za sprobat, evo kurac, zazen jovonanovo, pa farmi materiale, pa drkaj po vseh conah, ce ti je vsec dolocem piece armorja, da o charmih ne govorim. skoda, z veseljem bi ponovno zagnal sam main story. s skipanjem dialogov seveda, to bi moralo bit v ng+ obvezno. 

bonfirerji so se en obup v igri (Camir za mnenje prosim), postavljeni tako debilno, da backtrackanje ubije se zadnjega boga v tebi, ko koncno dobis orodje za prej zaprte cone. minus za skrit loading, je bil ze veckrat omenjen tu. se je 'nekdo' pritozeval nad istimi sovragi/mini bossi  v ER, pisda kolk je sele tu enih in istih v malo 'razlicnih' izvedenkah.

mi je pa tale gow 1.5 sedel bolje kot 2018, ceprav so cheesanje bossev navili na l9k. vsakic, ko nekdo od njih ostane na min healtha postane nesmrten in iz riti potegne ves arzenal naenkrat plus tistega, ki ga se ni uspel do zdaj demonstrirati. ampak boj, ko enkrat upgrejdas carske rune, ubodes 3set hudih charmov, postane cista poezija kaosa in demolitiona. faking spear so dodal in zadel v nulo. tri orozja, eno boljse od drugega, ko jih besno switchas med bojem. Freya :wub:, cez cel game je mela oblecen witch gown. eni svetovi so res to die for. fucking puzzle, v kombinaciji s traverzalo in raziskovanjem, kako so uzivantske, namigov sploh nisem poslusal, gladko sem jih izklopil v glavi. najboljsi fight mi je bil zadnji glavne storije, ker sem ga skor pocil v prvo :D

igra je primer, kako se naredi res vrhunski mega blockbuster. Spiderman se mu pribliza, Horizon mu lahko samo zaveze cevlje. do igre sem imel nek cudek love hate relationship, nekak sem se spravil igrat, sam ko sem zacel, nisem mogel nehat.

ne predstavljam si platine na GMGoW, ke_kit je alien, potrjeno. ava fucking dodo model, z veseljem bi gledal tvoje streame. al pa bitsu stream, pa se kak, sam da ni zaraf. zdej pa pocas pogledat vse njune no hit videe in 1st playthrough od Ela.

 

zelo dobra 9

 

jdbYGA5.jpg

 

Spoiler

 

sO6nkpK.jpg

 

RhSb6Tf.jpg

 

JMrzALw.jpg

 

HXwKHFS.jpg

 

dgOBI7j.jpg

 

s0uNowB.jpg

 

Povezava do prispevka

Nič bat za NG+. Tudi za enko so ga dodali čez nekaj mesecev, sem 100%, da bo tudi tokrat tako.

 

In NG+ v GoW je (žal) dosti boljši kot v ER. Pa ni zdaj mišljeno merjenje kurca, ali ga ima daljši ER ali GoW, to le pokaže kako obupno slab je NG+ sistem v From špilih na splošno in res skrajni čas, da naredijo vsaj tisti minimum od minimuma, kar sam dobesedno kričim že desetletje... fak no, a res tako težko dat notri nove armor sete, weapone ali katerikoli item? Vsaj faking kozmetiko, karkoli.

A res mora bit zgolj tistih +20% dmg/HP?

 

GoW je dodal kasneje nove sete, ki so omogočili nove builde in seveda dodatne udarce/patterne bossom oz. Valkiram zagotovo. No, to je zame minumum, kar mora imeti vsaka igra, da lahko rečem, da sploh ima NG+.

Povezava do prispevka

Danes zaključil in platiniral, samo zato, ker se mi je zdelo neumno 80 eur in da neham po 10 urah igrat...

VA = top

Zgodba = predvidljiva, ampak dobra

Igralnost = boring

Level design = boring

Uganke = boring

Side content = boring

 

Cela igra ima občutek, kot da si na nekih tirnicah in vse ima nek magnet. Overall hudo razočaranje in ne morem verjet, da se ga omenja kot kandidata GOTY in to poleg Elden Ringa... 2018 God of war mi je nekaj razredov boljši bil, ne vem sicer zakaj, ampak se mi je zdel veliko boljše kot celota. Aja, igra ima pomojem najbolj annoying ženske like ever.

uredilo bitje Hattori
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...