Skoči na vsebino

Trenutno igram [10/2021]


Priporočeni prispevki

Avion reče pred 3 urami:

A je Prey znan po temu, da je glitchy? Mene enkrat na pol ure fukne ven iz igre gladko oziroma vse skupaj freezne. 

 

Mislim da je imel Prey na PC-ju precej problemov ob launchu - ironično mu je ravno IGN, pregovorno znan po (pre)visokih ocenah za nahypane AAA špile, dal oceno 4/10 ob izidu :D

 

PC verzijo sem igral konec 2017 in takrat nisem imel problemov s crashi in zmrzovanjem, mislim da so to že zdavnaj popatchali za večino igralcev.

 

Je pa ipak Arkane in Bethesda špil, tko da me po svoje ne čudi - vsi naslovi od te naveze zadnjih let (Deathloop, Dishonored 2, Prey...) so imeli na PC-ju zlo težavne launche v smislu sesuvanja, slabega framerata in kupa nadležnih hroščev.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka

Hmmm, evo, zdajle sem odigral še eno rundo, cca dobro uro pa pol, nobenih težav nikjer. Bom še malo spremljal. 

 

Drugače pa kolikor mi prvi dve uri špil ni zares dogajal, mi je zdaj vedno bolj všečno to nelinearno raziskovanje. Edino, kar me malo moti, je to, da mi je celoten combat system malce wonky, ampak možno, da tudi zato, ker sem na ta špil šel direkt za Doomom.

Povezava do prispevka

Do pred kakim tednom sem igral No Man's Sky skoss... Končno sem si tudi na normal težavnosti zrihtal približno podobno kot na survival, torej boljše orožje, ladja, freighter, baza in par farm; vmes sva se v špilu tudi srečala s @Tadey-em :)

 

Pol pa sem med priporočila na Youtubu dobil opis ene nove igre v zgodnjem dostopu, imenovane Age of Darkness: Final Stand, ki je v osnovi križanec igre They are Billions ter kakega high-fantasy RTS-a ala Warcraft 3. Ker sem precejšen ventilator teh dveh iger, sem sklenil reč malo sprobat in zdaj kak teden branim svoja srednjeveška naselja pred čedalje večjimi hordami demonskih/nemrtvih pošasti :mafija: Da je za špilom Team 17, je pa bil le še dodaten nudge v to smer.

 

 

 

Ker sem do zdaj TaB obrnil že 2x (sicer obojekrat na normal, ker tak mazohist pa spet nisem), sem tudi AoD začel na normal, a me je špil hitro pošolal in poslal najprej obnovit znanje in razlike v easy :P Je pa tudi res, da je igra komaj prišla v zgodnji dostop in tako še nima nekaterih mehanik, ki igralcu pri TaB precej olajšajo preživetje. Če še kdo pozna oz. je igral They are Billions, par osnovnih razlik:

 

  • v TaB dobiš nove ljudi periodično z vlakom, v AoD pa takoj, ko postaviš hišo (kot v normalnih RTS-ih pač)
  • v TaB vodiš glavne heroje le v določenih posebnih misijah, v AoD je glavni heroj skozi poleg (kot v Warcraft 3)
  • TaB nima dnevno/nočnih ciklov, AoD pa ja, kar precej vpliva na strategijo
  • v TaB heroje, enote in stavbe upgradaš v zunanjem meniju pred oz. po misijah; v AoD heroji levelirajo sproti, enote pa tudi izboljšuješ z resursi med samo igro

 

Verjetno se bo tekom EA še kaj dodalo in spremenilo, me pa že zdaj precej zabava.

 

Vmes pa je v NMS padel nov patch/expedition, ki se zelo očitno šlepa na izid novega Dune filma, kar me tudi precej mika... Kako plato AoD bom še probal zmagat, pol pa grem nazaj lovit sandworme ;)

uredilo bitje Tom7i
  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
darksaga reče pred 1 minuto:

@Avion Prey =/= Doom.

Prey je kot System Shock in/ali Deus Ex ter kot tak, skoraj da ni shooter.

Ja, ja, saj nisem pričakoval tega, samo pravim, da je bil ta nenaden preskok iz ene naspidirane streljačine v Prey mogoče malce preveč opazen, pa se mi zato combat mehanike v Preyu zdijo malo lesene. No, pa tudi brez tega se mi zdi, da je kakšna zadeva malce lesena, ampak kot pravim, zadnjo rundo igranja mi je ful bolj začelo dogajat vse skupaj :) 

Povezava do prispevka

Edini moj glitch pri Preyu je bil self made, skoraj proti koncu igre sem končal ujet za nekimi škatlami, brez vsega, nič healtha, nič streliva nič onih moči, zunaj me pa čakal drugi najbolj zajeban enemy. 

Vse probal, ni bilo šanse, da preživim. Je pa bila moja napaka, ker nisem pretirano raziskoval in nabiral stvari. 

 

Zagnal igro od začetka,  odlična izkušnja!

Povezava do prispevka

Še vedno Hades, wat is dis game, tut če dobiš BJ od prasice v andiamotu za ta keš je Hades še vedno boljši value for money. 

 

Trenutno unlockal zadnji spear, dobro da nisem nič speara prej unlockal, ker je ta kr bomba. Pa lahko unlockam zadnji shield, ampak še nimam blodičev - je za kaj? Zeusov aspect na shieldu je tok OP z dionisisom da dvomim, da lahko toppa. 

Drkam še fiste, res hudo orožje samo me še jebe ker je close range, pa gunsi so tut OK ampak jih je blo treba maxat. 

 

Edino orožje kjer se res ne najdem mi je meč. 

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Redno pa vsak večer odigram vsaj daily climb slay the spire, a je kak ultra znalac in mi zna povedat kako je možno dobit kake konkretne točke? Top 100 mi je že ratalo prebit na lestvici, višje pa ne gre, ker določeni res nabijejo tak score, da mi ni nič jasno... 

Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 4 urami:

Persona 5 Royal. Konec drugega dungeona. Fak kak dober špil je. Že dolgo me kiri špil tak obsedo. Sam en dan še, sam to še naredim,...pa je ura 1.00 zjutraj.

jaz sem še originalno edicijo igral, sedaj pa me je zrajcalo in sem na amazonu našel royal za malo več kot 30 evrov, mimogrede sem še haknslaš "sort of" nadaljevanje P5 Strikers ubodel za enako ceno.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 12 minutami:

jaz sem še originalno edicijo igral, sedaj pa me je zrajcalo in sem na amazonu našel royal za malo več kot 30 evrov, mimogrede sem še haknslaš "sort of" nadaljevanje P5 Strikers ubodel za enako ceno.

Hack'n'Slash meni nekot ne sedejo špili. Age of Calamity (Botw hack'n'Slash) je mel mojo pozornost nekje do polovice špila sedaj pa že 3 mesece sedi na polici nedotakjen. Tako, da vem da Persona 5 Strikers ne bom sploh nabavljal.

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 15 urami:

FAK 

danes koncno izide Darkest Dungeon 2 :panika:

 

V Early Access, ekskluzivno na Epic Games do izida 1.0. To sem moral dodat, ker se mi je boner po prebranem malo povesil.

 

Kastor reče pred 13 urami:

Nekak nisem padel noter v špil, en kup mehanik, ki jih nisem najbolj razumel, prelen da bi šel pogledat kaj pomenijo besede kot so "blight" itd. :D 

 

Jaz sem ga štartal vsaj kake 5x do zdaj, pa nikoli prišel do endgama. Vedno me premaga OCD, ko imam eno top skupinico lepo zbildano, pol pa mi en izmed članov umre in nočem dat nekega xy low-tier heroja v party :P

uredilo bitje Tom7i
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ljudje, ki se še vedno zmrdujejo nad Epic storom v 2021, zzz... Raje kuponček za 10€ na Epicu kot Steam na strehi. 

 

Darkest Dungeon 2 zgleda ful lepo, balanca ni nobenga. Relationshipi med characterji se mi sicer zdijo kul ideja, sam v prvih dveh runih so se sam sovražili med sabo, brez da bi jaz imel kaj vpliva nad tem. Glede na to, da je zadeva osnovana na tem, da greš ful runov, ker je težko prit do konca - je bore malo payoffa zato, da lezeš navzgor. Zaenkrat samo odkleneš več možnih itemov pa več characterjev (kar sicer ful pomaga in the long run, ker nadomestijo umrle). 

Povezava do prispevka
g. Profesor reče pred 15 urami:

London at its finest, zelo podcenjen spil, kaksen dialog manj.

8/10

 

Men se je pa špil po 1/3 začel vlečt ko kurja čreva... Combat je enostavno zanič in preveč ga je. Zelo podobne občutke sem imel tudi ob igranju Greedfall. Obe igri bi bile mnogo boljše če bi bilo bojevanja manj, ker je le to pač ponavljajoče in zanič. No po pravici to velja več ali manj za vse eurojank igre... :beer:

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 8 urami:

Ljudje, ki se še vedno zmrdujejo nad Epic storom v 2021, zzz... Raje kuponček za 10€ na Epicu kot Steam na strehi.

 

Za sam Epic Store mi dol visi, ker ga ne uporabljam.

 

Moj argument je še vedno isti: dokler bodo Epic s svojimi podkupovalskimi ekskluzivami meni določali, kateri špil moram igrat na kateri platformi do kdaj, jih bom bojkotiral, kot tudi te ekskluzivne igre. Ko pa kaka igra izide hkrati tako na Epic Store-u kot tudi na Steamu, GoG ter playstation in xbox platformah, pa ni potrebe po bojkotu, saj jo lahko hkrati igrava ti na Epic-u in jaz na Steamu.

 

Raje počakam eno leto kot pa podpiram protiuporabniške prakse. Backlog imam itak dovolj dolg :D

uredilo bitje Tom7i
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...