Skoči na vsebino

Trenutno igram [12/2021]


Priporočeni prispevki

Sovica reče pred 14 urami:

Poglej njegov hardware, ce mas kej enakega updati/roll backi driverje 

 

Also run evvwr

 

50:50

Ha, zdele sem pognal, da bi sprobal to foro s half v-sync, pa je špil delal normalno brez glitchev že brez tega. Očitno je res neka fora s tem, kar je napisal na steamu:

 

"It only happens once the day reached a height where there are almost no long shadows and disappears at sunset."

Povezava do prispevka
Sovica reče pred 1 uro:

To me spomne na bug k sm mel v csju med med realtek audio pa radeon gpu driverji;

Kalaska je znala hard freezat komp :D

Haha :D 

 

Skratka, bom pol sprobal doma, danes sem samo pognal za 3 minute, da bi spremenil nastavitve, ampak je kar delalo. Me prav zanima, če bo zdaj za half v-sync imelo kakšen vpliv. 

Povezava do prispevka
Niblonian reče pred 26 minutami:

Zacel Returnal....goty ni druge...fak dobesedno vse v spilu mi je carsko. od grafike do gameplay loopa do zvoka...omg ... sem si omislu razer blackshark v2 pro prejsni mesec in kva dela ta 3d sound to je faking neverjetno. 

 

Aja, 3D sound - nisem sploh še probal na slušalke - kreten. :D

Je tudi taka razlika kot nov kontroler proti staremu?

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 50 minutami:

 

Aja, 3D sound - nisem sploh še probal na slušalke - kreten. :D

Je tudi taka razlika kot nov kontroler proti staremu?

 

Samo če igra podpira 3d zvok. V primeru da ga ne je treba žal v nastavitvah izklopit 3d zvok drugače je zvok dejansko slabši. Returnal je pa dejansko imo še boljša overall implementacija vsega kar ponujata Dualsense in 3d zvok kot Astro playroom.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 5 urami:

 

Aja, 3D sound - nisem sploh še probal na slušalke - kreten. :D

Je tudi taka razlika kot nov kontroler proti staremu?


js mam zonijeve slusalke (ob kerih se audiofili najbrz zmrdujejo) pa mi je blo carsko. V returnal sem tocno vedel, kje izven zornega kota je kak sovraznik. 

Povezava do prispevka

Igram Immortals Fenyx Rising. Ne vem zakaj sploh še polagam kakršne koli upe v katerikoli Ubisoft produkt. Na začetku igra vleče, ko pa sem spucal drugo cono pa je vse skupaj postalo dolgočasno na podoben način kot postanejo dolgočasni vsi Assassin's creedi. Ne, to ni niti približno Botw v katerem sem brez težav zgubil kar nekaj ur, pa bi se ga spravil takoj še enkrat preigrat. Puzzli rangirajo nekje med povprečjem in res zanič. Ne vem kako je na PS5, a na štirki obstaja sicer majhen a izjemno moteč lag med pritiskom na knof in izvedbo na ekranu, kar ubije vsako precizno skakanje, česar pa je v igri još pa še. Štorija in njena izvedba sta kul, Zeusove šale tudi. Spet na začetku je tega dovolj, a ko enkrat začneš harat po open worldu ugotoviš da je komentarjev malo.

 

Ne vem če se bom prebil čez tole. Pomoje ne. 

Povezava do prispevka

Na PS5 je optimizacija v kurcu lol, vsaj ob izidu je bila, morda je zdaj kaj boljš s patchi

 

Sem igral na 30 FPS mode in mi je špil konstantno crashal

 

Drugače pa je Immortals Fenyx Rising tak v redu špil za otroka, po moje, pač ni nekega eksplicitnega nasilja, vse se ponavlja, pa kakšni štosi so takšni, da lahko foter zraven stinka na kavču in mu je smešno. Tako da bolj mladinska špila kot za odrasel folk

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 48 minutami:

Na PS5 je optimizacija v kurcu lol, vsaj ob izidu je bila, morda je zdaj kaj boljš s patchi

 

Sem igral na 30 FPS mode in mi je špil konstantno crashal

 

Drugače pa je Immortals Fenyx Rising tak v redu špil za otroka, po moje, pač ni nekega eksplicitnega nasilja, vse se ponavlja, pa kakšni štosi so takšni, da lahko foter zraven stinka na kavču in mu je smešno. Tako da bolj mladinska špila kot za odrasel folk

 

Sem preigral Penis Rising konec lanskega leta na PS5 v 60fps modu in se ne spomnem dobesedno nobenih težav s to igro.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 5 minutami:

 

Sem preigral Penis Rising konec lanskega leta na PS5 v 60fps modu in se ne spomnem dobesedno nobenih težav s to igro.

Lahko potrdim. Nepatchana z diska ima sicer nek stutter pri 60fps modu, ki ga patch uspešno odpravi. Sesul se mi ni nikoli.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

Sem preigral Penis Rising konec lanskega leta na PS5 v 60fps modu in se ne spomnem dobesedno nobenih težav s to igro.

Isto. To si imel ti neki narobe @Hernier

 

EDIT:

Hernier reče pred 43 minutami:

60 FPS dela normalno ja, 30 FPS crasha

Čemu si pa igral na 30FPS? Boljša grafika?

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Heh...sem v drugi coni Fenyxa in se kar strinjam..... Poor man's BOTW, ampak je kul za kakšno urico po šihtu.... sicer glede na količino vsega, bodo te urice šle še dolgo v novo leto :D Pa dobr, dejansko 3 tedne nisem nič igral (stupid korona in izolacija, ki se razvleče v skoraj cel mesec, ker vsakih nekaj dni zboli nov član družine, pa še ves čas ogrevanje v bajti zajebava in si skoz na telefonu s serviserji.....but anyway ....all good now), tako da mi ni uspelo preigrati ne Tales of Arise, ne Guardiansov, in ne Kene. Naslednji teden grem pa še v Belgijo in bom stran od svojga PS5, svak ima pa samo navaden PS4. Bom vzel s sabo itak Switcha pa igral Metroid Dread, mogoče vzamem kakšen PS4 špil s sabo, sam ga bo težko igrat na antični konzoli :P 

Povezava do prispevka

Najprej kliknite na link, ker za ta mini review se rabi pravo glasbeno podlago, da bom usekal čez k MC Patriot. Spomnim se, da je The Last Guardian trailer prišel ven še preden sem jaz preigral Shadow of the Colossus oziroma sploh imel PS2 in PS3 (jap PS2 sem kupil šele leta 2010 če se prav spomnim). Moja čeljust na tleh valda, raziskovanje starodavnih ruševin in stolpičev z velikansko Žwau, ki je po telesu mačka s krili, perjem in ptičjimi nožicami, s svetlečimi rogovi in obnašanjem&očmi psa. Zdej sem ga skušal definirati, pa sploh ne vem če mi je ratalo. Ampak ja, ta Žwau, ki jo kličemo Trico, je nekaj, kar ni šlo ven iz moje glave in sem vedel, da bo nekoč padel ta špil... nisem pa nikoli kupil PS4. Malo sem se že bal, da bo treba pogledat walkthrough, a evo PS+ collection, The Last Guardian notri, let's go! Dejstvo: Če bi samo gledal video ne bi doživel istega. /HK47 voice


In evo, 12 let kasneje končno preigral ta čudoviti kos gaming arta izpod prstov Uede...ki je pa tudi poln šlamparije. Ok, to da ima špil še vedno povečinoma feeling PS3 špila me nič ne moti, nostalgija na ICO (arhitektura, način premikanja, izgled špila, vsenasplošen feel) ga kar sede, samo nujno bi pa lahko po vseh teh letih razvoja špila bolj porihtali kamero. Ko se kot deček premikaš naokoli še gre, kamera je dostikrat cinematična s približevanjem in oddaljevanjem, ko se pa premikaš po Tricu v tesnih prostorih ali pa nasplošno premikanjem s Tricom pa prevečkrat črn zaslon, ker se je kamera postavila na nepotrebno mesto ali pa preprosto ne vidiš ne sebe ne kam se premikata. Ko pa kamera deluje, je pa WOW faktor stalno prisoten. Kamera zna ponagajat tudi, ko streljaš. Več ne bom rekel, if you know, you know.

 
Zgodba je simple, ampak to je dobro. Keep it simple, stupid je koncept, ki res carsko deluje v prostoru gaminga. Sploh ker gre za kratko, emocionalno izkušnjo, kjer res imaš odnos z Žwau in je nekaj kar se ti vtisne v spomin. Skupaj si pomagata, skupaj fašeta kak udarec, Tricotu izpuliš sulice, ga pobožaš, da se pomiri, mu prineseš za jest, odpreš mu pot, ... ko te dolgo ni ob Žwau, bo postala nestrpna in začne piskati. Res ti ni vseeno, kakor Tricotu ni vseeno zate. In fak, epilog špila je fantastičen, eden najljubših final stage-ov ever. Emocije zavrele. Žena cela objokana poleg. Vloženo delo v animacijo, zvok in umetno pamet se res pozna in dvomim da bomo kaj kmalu dobili kaj podobnega, zaradi mene bi komot lahko to kodo uporabili še kje drugje, zarad mene Trico Daycare Simulation.

Vrnil se bom v ta svet. Nekoč. Magar z nečakinjo, ko bo dovolj stara. A je to špil k bi lahko bil vsem všeč? Ne. Je pa za tiste, ki so preigrali ICO in Shadow of the Colossus kar nuja. Niti ne vem kakšno oceno naj dam, sploh ker če ne bo ful visoka, so potem kar naenkrat iz moje strani Mad Max in Infamous previsoko ocenjena. 7 sodčkov od 10 se mi zdi prav. V peto prestavo stopi šele v zadnjih dveh urah špila, ampak tudi pred tem je špil kar dober, razen dolžine, občasne muhavosti Trica in kamere ni nekaj velik pripomb, si pa zato vseeno zasluži manjšo oceno kakor bi dobila ICO in SotC.

Povezava do prispevka
Hell666 reče pred 37 minutami:

Platiniral Disgaea 1, dobrih 60ur.

:avadodo: 

 

In kaj so kaj trofeje v tej igri?

 

Saj drgač sem že razlagal to, ampak zadnji razred osnovne je bila Disgaea 1 droga zame. Takrat sta starša ravno kupila nov TV, LCD, stara katoda pa je šla v mojo sobo. Vsak dan po šoli prišel domov, pikiral pred TV v sobi, se pokril z dekco in nabijal Disgaea 1 

 

Žal mi pa noben del v seriji ni več tako dogajal, čeprav sem igral (in obrnil? za 2 in 3 se ne spomnim več, če sem zgodbo prišel do konca) še Disgaea 2, 3 in 5, slednja dva celo z DLC-ji

 

Enka mi je preprosto najbolj dogajala ali pa je preprosto bil tak moment v lajfu, ko sem lahko nažigal cele dneve in noči

Povezava do prispevka

Dokaj easy trofeje, na ps4 lahko statisticiane nabiješ na 900, v prejnšnjih verzijah je bilo max 300 kar zelo olajša delo. Največ časa vzame da dobiš najboljše orožje pa opremo ter leveling teh 4 delov opreme na lv100 (pa isti rarity morajo imeti za 30% bonusa) da lahko dosežeš 10 mio damaga. Pa en kos legendary opreme moraš spravit na lv100 brez da zapustiš item world. Se mi je zdelo veliko lažje kot platinirat 5ko, pri 4ki sem obupal. Preveč random zadev. Me mika da sprobam 3 pa 2 del na ps now.

Kamot igraš cel dan pa če daš zraven še kak podcast medtem ko levelaš gre zelo hitro čas. Sem pa igral že na ds kakih 10 let nazaj, samo nisem vedel da ima igra tako globino.

Povezava do prispevka
Niblonian reče Dne, 16. 12. 2021 at 13:36:

Odvisno kok das na zvok, pa glej da so slusalke sposobne 3d sounda, drgac bos mel pac stereo. Men osebno je razlika kr ogromna. Ja pa kontroler sem cist pozabu omenit....komi cakam na full tranzicijo na current gen. Ta spil je res lep preview kaj vse nas caka. 

 

Kaj ni, da 3D zvok na PS5 deluje na vseh slušalkah?

Povezava do prispevka

Far: Lone sails

5/10

5cab6402afdaf56826ccecaa_FAR_%20Lone%20S

Krajši 2D platformer brez zgodbe, kjer večino časa upravljaš z neko mašinerijo, da se pretovoriš od točke G do točke H. Čeprav je igra sprogramirana dokaj "clean", pa na gameplay departmentu veliko manjka. Delaš eno in isto ter po 3eh urah zaključiš brez "konca" igre, torej gre še za en zeh simulator.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Ta teden sem koncal Demon’s Souls. Prva From igra katere sem se lotil. Malo mi je zal, da sem tako dolgo odlasal, ampak igralna izkusnja je bila vseeno ok. Potreboval sem nekje 39 ur, ampak sem se premikal precej pocasi skozi vecino igre in dolocene odseke velikokrat ponavljal. Mislim da bi lahko koncal polovico hitreje zdaj, ko vem kje je kaj. Sicer sem pa pricakoval, da bo igra daljsa, ker sem mislil da ima vsak Archstone 5 levelov.

Najbolj sem skripal z zobmi zaradi ponavljanja dolocenih levelov, kjer je malo daljsa pot od zacetka do bossa (ali pa nisem nasel bliznjice) in potem, ce kaj zajebes spet od zacetka. Tako sem imel najvec problemov pri prvih dveh levelih Shrine of Storms in na koncu pred zadnjim bossom.

Ziher bom zagnal se katero From igro. Malo sem cekiral DS Trilogy samo ni bil nikjer znizan zadnji cas. Bloodborne pa imam, samo bi raje sel po vrsti kot so izhajale.

 

Naprej sem se pa mislil lotit nekaj na PS5, da pridejo oci malo k sebi od te nazaganosti, ki so jo trpele zadnji mesec. Ampak mislim, da bom do 25. malo igral Freedom Wars na Viti, preden ugasnejo serverje in potem imam se par zadev na Netflixu za pogledat pred koncem leta, ko jih umaknejo iz ponudbe.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...