Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Pennywis3 reče pred 2 urama:

Damn, nikjer ga ne najdem, scalperjem pa nočem plačevat.

Jeba če ne živiš v večjem kraju.

 

Kdo mi bo nabavu? :D

Jz sm se v faking celje iz lj peljal :D Alpak ok, jz sm vedu da me caka tam. 
 

Aja pa carski feature: spotify z igro. V persona 5 am se une muske navelical v prvih treh urah, zdej pa sm lepo dal neko svojo musko, ful je simple rihtat nivoje, in-game muska se sama izklopi.. Dober feature, res. 
Ko pride Wild Rift na konzole bom res najebal. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Mater ej res so kralji s temi bundli :D Jz sm res lahko še srečen, dodaten kontroler in ps+ naročnina sploh niso tok slab deal :D 

Sej itak, dejstvo je da ne vemo kakšne deale tut trgovci dobivajo tko da jim dam benefit of a doubt. Je pa undeniable klošarsko.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 32 minutami:

Dealabs, ki uspešno leaka PS+ naslove že vrsto mesecev je tokrat javil, da naslednji trije na vrsti so:

  • Deep Rock Galactic (PS5/PS4)
  • Persona 5 Strikers (PS4)
  • Dirt 5 (PS5/PS4)

 

Ta Deep Rock Galactic izgleda zanimivo..

 

Dirt 5 je bil lansko leto launch naslov na novih konzolah

 

Its Not Bad At All Pretty Good GIF - Its Not Bad At All Not Bad Its Not Bad  - Discover & Share GIFs

Povezava do prispevka

Evo mal sem probal PS5 in lahko rečem, da s hardwarskega vidika je to sigurno najboljši playstation vseh časov.

 

- CPU 8/16 je soliden videoediting CPU ne pa za gejmat, ne vem zakaj so dajali v konzolo tako močan CPU, ampak evo tuki je in od viška glava ne boli

- GPU, tudi če ne bi bilo vojno stanje, bi tako močan GPU koštal 400€+, trenutno pa ekvivalenten gpu težko dobimo pod 700€

- nisem probal PS5 iger, ampak trenutno kaže da je precej precej tišji od PS4, ki je bil avijon. Pri PS4 igrah praktično neslišen

- backward compatibilty, še zmeraj mi ni jasno zakaj so to dali notri, ampak da imam cel ps4 library je faking awesome. To da pa zdej Sekiro in Dark souls 3 igraš na 60fps, se pravi je skoraj remaster lol, je faking insane. Nimam besed...

- tukaj je še SSD, ki bi lahko komot bil tudi v ps4 pro, vsaj 500gb, tko da niso samo frejmi boljši pri BC ampak tudi loading časi

- gamepad je res lepa nadgradnja, tako v designu, kot v funkcionalnosti, dejansko je res svinjsko lep gamepad

- kar je pa še najbolj smešno, je da je to najcenejši playstation vseh časov (digital), upoštevajoč inflacijo.

 

Upam samo, da to to ne bo PS4 ultra, ampak da bo dobil tudi cel kup kvalitetnih iger.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 8 urami:

Evo mal sem probal PS5 in lahko rečem, da s hardwarskega vidika je to sigurno najboljši playstation vseh časov.

 

- CPU 8/16 je soliden videoediting CPU ne pa za gejmat, ne vem zakaj so dajali v konzolo tako močan CPU, ampak evo tuki je in od viška glava ne boli

- GPU, tudi če ne bi bilo vojno stanje, bi tako močan GPU koštal 400€+, trenutno pa ekvivalenten gpu težko dobimo pod 700€

- nisem probal PS5 iger, ampak trenutno kaže da je precej precej tišji od PS4, ki je bil avijon. Pri PS4 igrah praktično neslišen

- backward compatibilty, še zmeraj mi ni jasno zakaj so to dali notri, ampak da imam cel ps4 library je faking awesome. To da pa zdej Sekiro in Dark souls 3 igraš na 60fps, se pravi je skoraj remaster lol, je faking insane. Nimam besed...

- tukaj je še SSD, ki bi lahko komot bil tudi v ps4 pro, vsaj 500gb, tko da niso samo frejmi boljši pri BC ampak tudi loading časi

- gamepad je res lepa nadgradnja, tako v designu, kot v funkcionalnosti, dejansko je res svinjsko lep gamepad

- kar je pa še najbolj smešno, je da je to najcenejši playstation vseh časov (digital), upoštevajoč inflacijo.

 

Upam samo, da to to ne bo PS4 ultra, ampak da bo dobil tudi cel kup kvalitetnih iger.

 

Sem pričakoval edino malo več hvale na račun gamepada - si probal Astrobot Playroom? :D

Mene je prav plošček na prvo najbolj odlomil. 

 

Za backward compatibility pa mislim da gre zasluga skoraj izključno Microsoftu - šo jes' jes'. :D

 

Meni osebno, tudi če bo PS4 Ultra (a itak ne bo), mislim da je vredno - zaradi 60fps imam večjo voljo preigravat nekatere PS4 naslove - recimo TLOU II sem čakal na PS5 zaradi 60fps - pa iz PS+ Collection je kar nekaj franšiz, ki sploh še nisem igral in bi jih zdaj probal.

 

Pri meni se je s PS5 zgodilo še nekaj, kar nisem pričakoval - iznenada sem dobil neko željo, da bi mogoče začel kupovat samo še digital. :D

Ne vem, zdaj ko dela vse tako tekoče in hitro in je backward compatibility, mi zgleda tisti digital library ful bolj mamljiv...

 

Povezava do prispevka

Ma dobr sej PS je bil zmer BC dokler se je dalo to pocen strojno implementirat in tud na začetku PS3. Sam pol je blo treba nekak narest konzolo cenejšo in so to dal ven. PS4 in PS5 sta oba na X86 arhitekturi tak da je BC čist samoumeven + cel kup folka igra GAS igre kjer je stalen dotok denarja tud za platform holderja v obliki cca 30% zapravljenga dnarja za DLCje in MTje. Čim imaš SW emulacijo je žal potrebno soglasje založnikov in zato tud Microsoft ne bo več dodajal novih Xbox in X360 iger v BC.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
roamer reče pred 8 minutami:

A ni bol udobno sedet na kavču pa izbrat kaj boš igral ne pa da vstajaš pa pritiskaš bumbe in odpiraš škatlice.

 

A to drugač v eni uri igraš 10 različnih igric, al je bolj keč v tem da se po par dni ne vstaneš s kavča in bi ti blo bad se vstat samo zato da daš igrico v konzolo?

 

Ki pri sebi opažam da se vsaj parkrat dnevno vstanem s kavča, čist neodvisno od igric v bistvu, bolj kaka hrana, wc in to, in pol če bi lih neki igral spotoma še vzamem igrico in jo dam v konzolo, samo mogoče pa sem v manjšini

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 23 minutami:

Ma dobr sej PS je bil zmer BC dokler se je dalo to pocen strojno implementirat in tud na začetku PS3. Sam pol je blo treba nekak narest konzolo cenejšo in so to dal ven. PS4 in PS5 sta oba na X86 arhitekturi tak da je BC čist samoumeven + cel kup folka igra GAS igre kjer je stalen dotok denarja tud za platform holderja v obliki cca 30% zapravljenga dnarja za DLCje in MTje. Čim imaš SW emulacijo je žal potrebno soglasje založnikov in zato tud Microsoft ne bo več dodajal novih Xbox in X360 iger v BC.

 

Če bo v PS6 slučajno ARM procesor (ni za izključit), bo BC torej spet šel way of the dodo. :)

Povezava do prispevka

Ploscek je men boljsi ker je bolj ergonomicen. Natancen rumble je fajn ampak nic posebnega (in switch ma to ze leta). Kar se gimmickov tice je kr ok. Triggerji so mi zanimivi samo si ne predstavljam da bi jih dolgo mel prizgane. Pri Astrotu so bli fun ampak precej glasni in za kaksen MP je to prva stvar za izklopit. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 6 minutami:

 

Če bo v PS6 slučajno ARM procesor (ni za izključit), bo BC torej spet šel way of the dodo. :)

 

Itak ker ne bo mogel bit strojno podprt. Ampak to se itak ne rabiš bat ker ni nobenga razloga da bi konzole šle kmalu dol iz X86 arhitekture.

 

roamer reče pred 26 minutami:

Jaz če bi še enkrat imel možnost kupovat PS5 bi itak kupil digital. Nevem kdo sploh še rabi te ploščke. A ni bol udobno sedet na kavču pa izbrat kaj boš igral ne pa da vstajaš pa pritiskaš bumbe in odpiraš škatlice.

Imam okol 30 digital naslovov in niti enega fizičnega.

 

Sicer večino iger kupim digitalno ampak vseeno je pa kar nekaj iger ki si jih želim igrat ob izidu a ni šans da zanje dam polno ceno in v tem primeru je super imet disk verzijo konzole da te preigranje one and done SP iger košta max ene 15€

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...