Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 5 minutami:

lahko jokaš kolikor hočeš, @tomazek buddy :D Jaz ti lahko samo še ta tretjič tole napišem:

Vse lepo in prav, sam pol pričakujem čisto isti tretma do vseh, vključno z RL buddy pravniki.

 

tomazek reče pred 3 minutami:

Zakaj pa me ne? Jaz jokam hahaha... a on ne prenese mnenja, ki mu ni všeč in grozi z značko :avadodo:

Res kislo, se strinjam.

Drugače ti res preveč "utrujaš" za brezveze.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Res kislo, se strinjam.

Drugače ti res preveč "utrujaš" za brezveze.

 

Saj vem... odvisno od mooda. Sem pa dejansko zgolj en med mnogimi.

 

Mislim... ziher en mesec ali celo dva nisem napisal enega samega komentarja v temi o igri, potem za štos napišem en komentar "idi raje igrat soulse" in dobim grožnje z bannom :D Koliko podobnih komentarjev ali še precej bolj butastih vidiš praktično na dnevni bazi na forumu od različnih uporabnikov?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Sem pa dejansko zgolj en med mnogimi.

Itak. Sej smo vsi v isti barki. Z Galkotovim razmišljanjem se drugače sploh ne strinjam. Po znački se poseže le če gre za kako sprevrženo osebno napadanje.

Če si šerif in ti gre nekdo na kurac imaš na voljo ignore (rl in forumski), tko kot vsi ostali člani foruma.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 35 minutami:

Itak. Sej smo vsi v isti barki. Z Galkotovim razmišljanjem se drugače sploh ne strinjam. Po znački se poseže le če gre za kako sprevrženo osebno napadanje.

Če si šerif in ti gre nekdo na kurac imaš na voljo ignore (rl in forumski), tko kot vsi ostali člani foruma.

 

Imaš klele to situacijo in lahko sam oceniš, ali gre za neko normalno dissanje ali gre za čisto navadno utrujanje z namenom zamoriti folku: 

https://mn3njalnik.com/index.php?/topic/16901-multi-armored-core-vi-fires-of-rubicon/page/13/#comments

 

Se drgač strinjam, komot lahko ignoriraš. Lahko pa ne :) Moj justice-detektor je zapiskal rdeče in rekel Dovolj!

 

 

Gapi182 reče pred 22 minutami:

a je sploh bil kdaj kdo banan tle

 

Ja, ampak mislim da izključno zarad res hardcore žaljenja ali groženj. Stipe2 vem da je imel neke hardcore antisemitske izpade in dobil kr kvalitetnega boota, mislim da za 1 teden celo.

 

Čeprav wait, mislim da je bivši uporabnik Mefisto dobil kr ene par bannov zaradi trollanja in utrujanja folku haha, mislim da ga je legenda Smrk zelo rad popraskal z banom :D :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 53 minutami:

Ej, veš, da mi je res ful čudno, da ti ne sede. Meni je bila v mnogo aspektih najmanj zanimiva Souls Izkušnja, ampak sem še vedno užival, ker je zadaj From quality.

Nikakor je ne morem označiti za slabo igro, kvečjemu samo posebno Souls igro. Upam, da boš vztrajal in ti klikne. Mal mi je žal, da sem ti priporočal.

Meni je bla DS po zelo dolgem času res proper igra, tako po igralni plati kot po vzdušju in svetu v katerem si. Skratka, šlo je za celostno izkušnjo kjer sem imel občutek, da nekdo ve kaj dela.

 

Pol sem šel na dvojko in nisem zdržal deset minut. Dejansko ne vem a je realno zaradi tega, ker mi je delovala malo na silo in brez filinga, namreč DS je imela za bazo izjemen skelet, mehaniko fightanja, na njemu pa živo meso "izkušnje", ki je recimo ritem igre, kako so enemyji tempirani, kako niha težavnost, kdaj ti igra pusti dihat, na kakšen način te vpelje v svet .... to so bli detajli, ki so mi naredili DS za masterpiece, za (umetniško) izkušnjo. Pri drugem delu sem začutil da so te elemente naredili brez filinga, ni blo ritma in občutka za to, kako te svet napada in kako se ti prebijaš vanj. Občutek sem imel, da so v editorju malo izrisali levele, nametali enemyje not in piči.

 

Mogoče se motim, mogoče je ta hate bil posledica ljubezni do enke in želje, da je to v svoji unikatnosti neponovljiva izkušnja. Če pretiravam, kot ko te pusti punca ne verjameš, da boš še kdaj lahko katero drugo ljubil, na ta način hočeš pripisat vrednost tej ljubezni, ne pa jo zvest na nekaj, kar je dostopno za vsakim vogalom in se lahko zgodi kadarkoli, s komerkoli, na tem ni nič outworldy.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 2 urama:

Sej jaz se čudim, da ni pri meni isto. Topljen sir mi je majka.

Verjetno me zjebe premočan okus žara, ki skoraj izniči tistega od sira.

 

omg, pol nisi fan božanske hrane špikani čevapi/gurmanska pleskavica?

 

Vučko3 reče pred 1 uro:

A je komu Dark Souls 2 dober? Imam marsikaj za povedat :D

 

js še čakam, da Froma nardijo zame soliden špil

 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

@GalkoUtrujanje po moje ne spada pod neki za kar bi se lahko banalo folk. To je vse kar bi rad povedal. Po tej logiki, bi moralo biti pol foruma bananega.

 

Ni problem utrujanje vsakega drugega vsepovprek. Problem je, če napačnemu stopiš na rep, ostalemu folku lahko :D

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 3 minutami:

Meni je bla DS po zelo dolgem času res proper igra, tako po igralni plati kot po vzdušju in svetu v katerem si. Skratka, šlo je za celostno izkušnjo kjer sem imel občutek, da nekdo ve kaj dela.

 

Pol sem šel na dvojko in nisem zdržal deset minut. Dejansko ne vem a je realno zaradi tega, ker mi je delovala malo na silo in brez filinga, namreč DS je imela za bazo izjemen skelet, ki je mehanika fightov, na njemu pa živo meso "izkušnje", ki je recimo ritem igre, kako so enemyji tempirani, kako niha težavnost, kdaj ti igra pusti dihat, na kakšen način te vpelje v svet .... to so bli detajli, ki so mi naredili DS za masterpiece, za (umetniško) izkušnjo. Pri drugem delu sem začutil da so te elemente naredili brez filinga, ni bli ritma in občutka za to, kako te svet napada in kako se ti prebijaš vanj, občutek sem imel, da so v editorju malo izrisali levele in nametali enemyje not. 

 

Mogoče se motim, mogoče je ta hate bil posledica ljubezni do enke in želje, da je to v svoji unikatnosti neponovljiva izkušnja. Če pretiravam, kot ko te pusti punca ne verjameš, da boš še kdaj lahko katero drugo ljubil, na ta način hočeš pripisat vrednost tej ljubezni, ne pa jo zvest na nekaj, kar je dostopno za vsakim vogalom in se lahko zgodi kadarkoli, s komerkoli, na tem ni nič outworldy.

Imaš dober point. Sam sem imel čisto iste občutke, le da se mi stvar ni zdela toliko slabša, da bi jo kr dropnil. Enostavno sem jo sprejel za manj poserečen Fromsoft naslov.

Itak pa pri vseh igrah ful igra vlogo v kakšnem mental space si, ko se lotiš neke zadeve. Pri meni je bilo to pomanjkanje novih iger s strani Fromsofta, ker sem pred tem v šusu preigral ves njihov library in je bila DS2 edina souls igra, ki je še nisem igral.

Če je, tko kot praviš, DS1 skorajšnja perfekcija, oz. 10/10, je meni DS2 zgolj flawed poizkus nadaljevanja in še vedno 8/10 material. Vredno preigranja, če nisi ravno totalni purist al neki.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Ej, veš, da mi je res ful čudno, da ti ne sede. Meni je bila v mnogo aspektih najmanj zanimiva Souls Izkušnja, ampak sem še vedno užival, ker je zadaj From quality.

Nikakor je ne morem označiti za slabo igro, kvečjemu samo posebno Souls igro. Upam, da boš vztrajal in ti klikne. Mal mi je žal, da sem ti priporočal.

Vsaka tema je From tema.

 

Ma ni slaba igra. Zoprna je. Ruin Sentinels, Belfry Gargoyles, Skeleton Lords. Neskoncno stevilo addov, ok, od teh so me sam gargojli mal jebali. Ne vem kak naj opisem, na trenutke je igra res tecna, pa tega pri Fromu nikoli nisem dozivel. Razmerje uzivanja vs sranja je trenutno 70:30. Itak bom koncal, ampak izmed vseh From iger in soulslike, tale je nekje spodaj na lestvici. Vzdusje je meh, muzka sploh ne vem a je v igri, edino Majula muzka je kul. Bomo videl, kak bo naprej. 

Povezava do prispevka

Tole imaš 100% prav, ampak po moje je fora v tem, da na koncu dneva, ko izločiš vse slabe strani From iger, ti še vedno ostane neka underlying fundamentalna kvaliteta v samem gameplayu, artu, vzdušju, level designu, etc.

Devom, ki skušajo posnemati From ravno te fundamentane malenkosti spodletijo, oz. v večini primerov jim enostavno spodleti večina teh stvari.

Pri Fromu imaš lahko določene aspekte igre, ki so 7/10 at best, ampak tisto kar šteje je vedno vsaj za 9.


Ne vem no, vsaj osebno tako dejemam stvar. Mogoče so kriva fanboy tinted očala.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 uro:

Vsaka tema je From tema.

 

Ma ni slaba igra. Zoprna je. Ruin Sentinels, Belfry Gargoyles, Skeleton Lords. Neskoncno stevilo addov, ok, od teh so me sam gargojli mal jebali. Ne vem kak naj opisem, na trenutke je igra res tecna, pa tega pri Fromu nikoli nisem dozivel. Razmerje uzivanja vs sranja je trenutno 70:30. Itak bom koncal, ampak izmed vseh From iger in soulslike, tale je nekje spodaj na lestvici. Vzdusje je meh, muzka sploh ne vem a je v igri, edino Majula muzka je kul. Bomo videl, kak bo naprej. 

Oh boy have i some bad news for you

 

Caki na Shrine of Amana pa Tomb haha

Ce ti je blo tisto zoprno bo tole rage quit

Povezava do prispevka

Če je že govora o DS2, potem mi je osebno boljši originalni DS2 kot pa Scholar, in njegov gankfest v vsaki drugi sobi kjer ti na ta račun nabija težavnost. Sicer ima Scholar ene par quality of life izboljšav, ampak mi je celokupno ta gank placement enemyev res tečen, original DS2 je malce bolj znosen..ampak ima pa spet druge probleme.

Povezava do prispevka
mcclane reče pred 5 minutami:

Če je že govora o DS2, potem mi je osebno boljši originalni DS2 kot pa Scholar, in njegov gankfest v vsaki drugi sobi kjer ti na ta račun nabija težavnost. Sicer ima Scholar ene par quality of life izboljšav, ampak mi je celokupno ta gank placement enemyev res tečen, original DS2 je malce bolj znosen..ampak ima pa spet druge probleme.

 

torej pod črto: pasja jajca

Povezava do prispevka
Galko reče pred 5 urami:

Imaš klele to situacijo in lahko sam oceniš, ali gre za neko normalno dissanje ali gre za čisto navadno utrujanje z namenom zamoriti folku: 

https://mn3njalnik.com/index.php?/topic/16901-multi-armored-core-vi-fires-of-rubicon/page/13/#comments

Ajde, se strinjam, tudi meni je Tomazek v teh primerih annoying as fuck

 

 

...

 

 

 

...

 

 

 

...

 

 

 

Ampak saj ni, da je kaj boljš, ko ti na stoprvo pixel igro, ki se je pošteni forumaši veselimo, lepiš bruhajoče smajlije :D :D :D

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 7 urami:

Oh boy have i some bad news for you

 

Caki na Shrine of Amana pa Tomb haha

Ce ti je blo tisto zoprno bo tole rage quit

 

@Vučko3

 

V Shrinu sm bil par ur. Kako to zgleda?

 

Prletiš na ekipo dveh treh fajtrsko zelo razpoloženih fantov k te lahko s palico stunlockajo, ki imajo v zaledju casterje k te vidijo na 200m in ciljajo s homming projektili tepeš se pa z njmi v faking vodi, da si počasen, v tej faking vodi se še eni fantje skrivajo, ki te naskočijo, če ti rata slučajno vse pobit boš na koncu padel v brezno, k voda ni do kolen povsod.

Skratka rage quit...

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Je pa zanimivo, kako konstantno se soulsborne igre izboljšujejo, vsaka naslednja je tehnično precej boljša.

Jest sem igral res po random vrstnem redu. BB, DKS3, Sekiro, DS, ER in zdej DKS2. Lahko se samo zahvalimo streamerjem, da to imamo, ker DS je tako jebeno špartanska igra, da niso niti nameravali, da zapusti Japonsko, če neb takrat slučajno nekdo na zahodu dobil kopijo in se je začelo govorit o legendarno teški igri, vsaj sodeč po tistem dukomentarcu. Tam si moral faking celo sobo narest, od začetka do konca in še bosa premagat. Posledično so bossi res easy v primerjavi z ostalimi DKS igrami, kar men ni najbolj cool, ker ko sem prišel do bossa sem ga ubil, lažje k soba in mi ni dalo tolk filinga, kot pri DKS3, po 17em poskusu.

Zdej k igram dvojko jo precej teh špartanskih, estus flask da spije traja dva dni in bossi so spet zaradi tega dost easy, ker so počasni, ni teh k mahajo s sablam neskočne kombote. Potem je huge insane preskok iz DKS2 na BB, kjer je igra res že spolirana in čisto offspin drug gameplay, brez ščita, precej bolj agresivevn si lahko zaradi healanja, zato je mnogim to tudi najboljša igra, ampak ob bok je takoj DKS3, ki je res najbolj spoliran DKS. Skratka najboljši bossi, najtežji in ta recept je sigurno men najboljši. Igra je še zmeraj dosti chalange, ampak imaš bližnjice do bossa in vse ostale pripomočke, ki ti igro naredijo lahko precej lažjo, kar je imo cool. Skratka nisi dober, ok np, grindej, levelej, buffej, summnej itd... In potem na tem pinnaclu, ko sta BB in DKS3 perfekcija. Oni ne gredo delat DKS4 ali BB2, ampak čisti spinoff, SEKIRO, ki je mogoče celo najbolša igra, verjetno je, tehnično je adijo pamet masterpiece. Ampak ja, valda precej manj čustev, kot v BB.

Potem pa po šestih letih nas pripravljajo z raznimi remasterji na ulitmat final opren worl dark souls Elden Ring.

 

Čisto vsakič, ko igram novo FROM igro, si mislim, pizda so te prfukneni, kakše so to igre, te niso gladki in se jim je usralo, vidiš po tej časovnici, kako vsaka naslednja igra napreduje in kako so si časovnico zastavili vidiš da res obvaldajo.

In evo spet so nam dali mal pavze in evo  vam odličen Armored Core, vi pa še malo jamrejte po forumih, kje je BB2, ker ko bo pršel vam bo ritko razsrtgal :)

Povezava do prispevka
atomic reče pred 43 minutami:

Je pa zanimivo, kako konstantno se soulsborne igre izboljšujejo, vsaka naslednja je tehnično precej boljša.

Jest sem igral res po random vrstnem redu. BB, DKS3, Sekiro, DS, ER in zdej DKS2. Lahko se samo zahvalimo streamerjem, da to imamo, ker DS je tako jebeno špartanska igra, da niso niti nameravali, da zapusti Japonsko, če neb takrat slučajno nekdo na zahodu dobil kopijo in se je začelo govorit o legendarno teški igri, vsaj sodeč po tistem dukomentarcu. Tam si moral faking celo sobo narest, od začetka do konca in še bosa premagat. Posledično so bossi res easy v primerjavi z ostalimi DKS igrami, kar men ni najbolj cool, ker ko sem prišel do bossa sem ga ubil, lažje k soba in mi ni dalo tolk filinga, kot pri DKS3, po 17em poskusu.

Zdej k igram dvojko jo precej teh špartanskih, estus flask da spije traja dva dni in bossi so spet zaradi tega dost easy, ker so počasni, ni teh k mahajo s sablam neskočne kombote. Potem je huge insane preskok iz DKS2 na BB, kjer je igra res že spolirana in čisto offspin drug gameplay, brez ščita, precej bolj agresivevn si lahko zaradi healanja, zato je mnogim to tudi najboljša igra, ampak ob bok je takoj DKS3, ki je res najbolj spoliran DKS. Skratka najboljši bossi, najtežji in ta recept je sigurno men najboljši. Igra je še zmeraj dosti chalange, ampak imaš bližnjice do bossa in vse ostale pripomočke, ki ti igro naredijo lahko precej lažjo, kar je imo cool. Skratka nisi dober, ok np, grindej, levelej, buffej, summnej itd... In potem na tem pinnaclu, ko sta BB in DKS3 perfekcija. Oni ne gredo delat DKS4 ali BB2, ampak čisti spinoff, SEKIRO, ki je mogoče celo najbolša igra, verjetno je, tehnično je adijo pamet masterpiece. Ampak ja, valda precej manj čustev, kot v BB.

Potem pa po šestih letih nas pripravljajo z raznimi remasterji na ulitmat final opren worl dark souls Elden Ring.

 

Čisto vsakič, ko igram novo FROM igro, si mislim, pizda so te prfukneni, kakše so to igre, te niso gladki in se jim je usralo, vidiš po tej časovnici, kako vsaka naslednja igra napreduje in kako so si časovnico zastavili vidiš da res obvaldajo.

In evo spet so nam dali mal pavze in evo  vam odličen Armored Core, vi pa še malo jamrejte po forumih, kje je BB2, ker ko bo pršel vam bo ritko razsrtgal :)

 

to si pa zelo lepo povedal, če bi manj fukal in bil bolj žalosten bi bil gotovo pesnik :D 

 

meni je pri Fromu tudi carsko videti, kako ene stvari reciklirajo in jih na pameten način uporabljajo v novih špilih. Ker že tok poznam njihove špile, da hitro prepoznam neki, kar je dobro delovalo v preteklosti, in mi je ful uno Aha to je tud kle notri. Recimo v Armored Core 6 imaš zares OGROMNO statsov, ki ful vplivajo drug na drugega in so tko, top 3 najpomembnejša stvar v špilu. In pol tko pogledaš nazaj in vidiš na gosto popisane statse v VSEH soulsborne špilih. Ki spet vlečejo ta princip iz starih Armored Corov. Ki vlečejo princip statsov iz Kings Field špilov... ki so imeli podoben stats screen v letu 1994 :D 

 

 

 

Al pa prej omenjen depra svet, kjer bo šlo vse v kurac in je vse zaciklano - katerikoli sodoben FROM špil greš gledat, vse je neka žalost in depresija, samo na malo drugačen način zapakirana. Al pa boss battli. Nima veze a igraš 1.500 tonskega robota al pa 65 kg samuraja, bossi bodo brutalni, OP, spektakularni in imeli bodo bolj ali manj telegrafirane udarce, da se jim boš lahko ognil - če si enkrat igral bilokateri FROM špil, ti bodo bossi v AC 6 jasni v eni sekundi. Pa vztrajno izogibanje ekspoziciji pri podajanju zgodbe in prepuščanju igralčevi domišljiji, kaj se dogaja in zakaj se je to zgodilo - lahko igraš DkS 1, kjer v prvih 16 urah slišiš dva stavka (pri katerih je eden od njih "Heheheheeh"), lahko igraš AC 6 kjer po vsaki misiji poslušaš 30-sekundne monologe in razmišljanja handlerjev - jasno ti ne bo v nobenem primeru pol kurca. Al pa npc-ji, ki so vedno neke propalice, norci, degeneriranci al pa 3x cursani z vsem živim. 

 

Tko, ful so konstantni pri teh svojih temeljnih konceptih.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Aspekt, katerega se rado spregleda je tighteness combata. Če je občutek dober, bom lahko nabil 100h v igrci kjer 90% časa uporabljam basic R1 in parry/block/dodge. Lies of P je kao tam, pa ni.
 

Včeraj sem po štirih urah Lies of P zalaufal Elden Ring in ob prvem swingu sem začutil, da sem doma. Nekaj nardijo FROMovci, da je vsak udarec tako jebeno satisfying. Magic.

 

Posobno sem čutil ob Diablo vs Path of Exile. Slednja bi morala bit perfect igra zame.  Kompleksna, miljarda opcij, infinite replayability, pa mi je totalno govno, ker mi je gameplay grozen. Nisem igral D4, mogoče zdej več ne velja, ampak do D3 je meni samo slepo udrihanje bilo bolj fun kot vsi ostali poskusi kloniranja Diabla.

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...