Skoči na vsebino

[multi] Elden Ring


AMF

Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 16 minutami:

Ma kje. Prva stvar, ki sem jo naredil je, da sem pomotoma preklopu na lok in pol bil v sekundi mrtev.

Pač mislu sem, da ti te prve bosse nabiješ v prvo v prvo, ne pa da reštartaš večkrat. Mit uničen. :D

Nisem mislu nič slabega. V bistvu me res zanima kolikokrat si ga ponavljal.


Niti oni “no hit” runner Faraz Khan tega ne naredi v prvo, ker mora videt moveset prej, glede na to da te one shota. Po moje je to najtezji tutorial boss od Froma doslej.

 

Je pa padel zelo hitro, v 3. ali 4., kot vidis nisem znal niti inputa za dual wield pa crouchal namesto tekel, pac HZD. Vsakic sem probal drugo klaso, da spotoma vidim se kak gear imajo na sebi. V prvo sem vzel Wretcha in me je zgolj njegov roar one shotnil…

 

 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 9 urami:

 

meni je noro kok enih forumašev, in to takih ki dejansko špilate dobre igre in imate cool okus za igrice, vas še ni igralo From iger (recimo user @Flegma itd). Prov uno WTF ljudje, pa to je kot da so ti všeč dobri filmi, pa nisi gledal Botra I in II al pa da ti je všeč Fantasy fiction in še nisi bral LOTR-a :D 

 

Ne res, ful sem presenečen, kok vas je takih. Očitno živim v enem svojem mikro forumskem bubblu, kjer smo vsi že 13 let mega FROM fani in igramo vse kar pride od njih Day 1 in dajemo imena otrokom Mija, fantku pa Zaki :D 

Jst sm bil tak (tut z wow sem se relativno pozno okuzil, ko je blo do lvl 80, ne spomnem se kateri expansion).

sam men je to pretezko.

pac, res nimam tolk casa v zivljenju in igrice igram za sprostitev, ne pa da pol celo noc ne spim ko podzavestno studiram kok naj kakega bossa ubijem.

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 10 minutami:

Realno edina mazohisticna spila, ki mi res sedeta sta snowrunner in darkest dungeon

Med obdobjem šihta res težko kaj bolj miselno zajebanga igram, ker lahko praktično samo še v steno gledam kok se barva suši. Ko pa pade dopust... pa gledam kok se zarad mojga švica vlaži.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

 

Galko reče pred 10 urami:

meni je noro kok enih forumašev, in to takih ki dejansko špilate dobre igre in imate cool okus za igrice, vas še ni igralo From iger (recimo user @Flegma itd). Prov uno WTF ljudje, pa to je kot da so ti všeč dobri filmi, pa nisi gledal Botra I in II al pa da ti je všeč Fantasy fiction in še nisi bral LOTR-a :D 

 

Ne res, ful sem presenečen, kok vas je takih. Očitno živim v enem svojem mikro forumskem bubblu, kjer smo vsi že 13 let mega FROM fani in igramo vse kar pride od njih Day 1 in dajemo imena otrokom Mija, fantku pa Zaki :D 

 

Tudi mene preseneča, da sem se tako dolgo otepal. :) Sem že nekje dejal, da je bil ob izidu tudi razlog zmotno prepričanje, da gre za orenk multiplayer zadevo (rad igram po svojem tempu in urniku, torej singleplayer), kasneje me je pa ustrahoval sloves zajebane težavnosti.

Zato pa sedaj toliko bolj uživam. Še posebej, ker se mi zdi, da »sodobni« špili z leti sploh ne zastarajo oziroma le minimalno. Čeprav sem igral tudi trenutno impresivne grafične naslove, mi Dark Souls Remastered še vedno deluje tudi vizualno povsem kul. Kljub temu, da vsi vemo, da je tu glavna igralnost. 

In ta je res epic.

 

stom1c reče pred 24 minutami:

pac, res nimam tolk casa v zivljenju in igrice igram za sprostitev, ne pa da pol celo noc ne spim ko podzavestno studiram kok naj kakega bossa ubijem.


Mene je pa pa pri Dark Souls navdušilo ravno to, kako idealen špil je, če nimaš časa. Super izbira, če imaš na razpolago samo kako urco časa, malo raziskuješ, malo tepeš, malo si tepen, narediš lvl ali dva ter komot kadarkoli prekineš brez enega občutka, da si zajebeš en progress, še posebej, ker so hubi in save točke res fenomenalno pozicionirani. Pa še zgodbovno ne gre za nekaj kompliciranega, kjer bi moral voditi v glavi lih ene sto questov iz epic rgpjev, ki sem jih sicer bolj vajen, ki pa jih reš ne moreš igrati, če nimaš časa za mnogo večurni session. 

Tko da ja. Sem zgleda postal kar fen. :)

 

Sicer pa zdejle gledam steam stats. Elden Ring prek 700.000 current players. Peak 764.835. Respect.

 

Pa še en Elden Ring rant. :ranting: Danes nam odpade D&D session, ker bi jih pol raje igrico igral ... Eh, bom pa Dark Soulse pognal . :) 

Povezava do prispevka

Meni From špili pašejo samo, ko mi zapaše tega tipa fajt mehanike.

Mimo tega, so mi From špili groba skropucala, ker so zgodbe vedno too much abstraktne to give a fuck. Ko nabereš 10 itemov, ki vsi služijo neki multiplayer pizdariji, ti rata totalno vseeno za item sistem. Tudi če ti ni, je pol stvari v špilu na pičkin dim razloženo. Temačno vzdušje ma svojo mejo, če ni ama nobene glasbene podlage. Kombinacija ogromnih monsterjev in target lock sistema mi gre velikokrat na kurac, ker se vse skupaj dogaja preblizu. V ne vem kolkih iteracijah špilov jim v izogib temu sranju še ni uspelo dodat FOV (field of view) sliderja, stat sistem je convoluted pičkin dim v katerega se mi nikoli ne ljudi poglobit, ker je preveč permutacij... all in all, gre za eno in isto sranje, ki ga določena publika naravnost požira. Zakaj pa ni mainstream pa je najbrž tudi vsakemu jasno.

 

Anyway na PCju teče lepo locked 60FPS, dipi na 48FPS so pa hudi zato, ker jih povzročajo frame stutterji, kjer špil konkretno ribne za nekaj framov. Zna bit moteče.

Povezava do prispevka

Fak keri feelsi, ko prides v legacy dungeon.. jump in vertikalnost doda nvbo dimenzijo level designu.. toej legacy dungeoni so vrhunec

 

Ze sem mislu da mi je postala dosadna igrca dobim une stare feelse od soulsov, ko z milimetrom lajfa najdes bonfire..samo da tle je se stealth, drugace mi ne bi vspelo 🤣 uno ko ves da ce te vidijo si pecenka.. milijardo neki poti in loota v daljavi. Mooooo

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 5 urami:

 

jaz sm sicer špilo fkral, ampak meni je kontroler delal bp. sicer ni bil xbox kontroler, sam to najbrž ni razlog.

 

Sn pol pogruntal da ga jebe, ce mam priklopljen Thrustmasterov Hotas joystick...odklopo, dela zaj normalno...

 

Drgace ja, microstuttering na pcju...samo ni hudo, ne bi reko da je game braking, drgace pa laufa lepo.... edino ne vem ce je to feature al kaki bug, da se mi na dalec okoli sovraznikov taki rahli zeleni glow naredi, ampak mislim da samo na odprtem... je se kdo to opazo?

Povezava do prispevka

jaz se ne morem navadit na to, da se vse resetira, ko počivaš - že iz prejšnjih from iger. sploh mi pa ne sede v bolj odprto okolje, v prejšnjih je še blo prebavljivo, ker si se večinoma premikal v eni smeri, potem pa odklenil še kakšno bližnjico. sem malo razmišljal zakaj, pa je tak najbolj na prvo žogo odgovor, da mi breaka immersion. mogoče, ker sem navajen iz vseh drugih iger, da ko počistiš neko okolje, je to potem varno in se tam lahko malo sprostiš in počneš druge stvari. 

 

sem mel upanje, da se bodo malo bolj oddaljili od formule prejšnjih iger, sam ne zaznavam nekih blaznih sprememb. s tega vidika sem malo razočaran, ker mi osnovna formula ni najljubša. 

 

vse skupaj pa zgleda in se igra fantastično. verjetno je še toliko bolj uživaško, če si že dober v from igricah in ti combat ni ovira, ki te omejuje. 

 

une zlate niti se mi zdijo mal bedne, ker se mi ne zdijo potrebne. bi blo še tok bolj magično hodit okoli. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
uros678 reče pred 37 minutami:

Sn mislo da bojo te vsaj normalno pauzo dali noter v spil, kak te naj zaj v Homoofice-u reagiram na klice, ce ni pavze. God damn it...zgleda bom mogo med delovnim cajtom nazaj na snowrunneja it...

teleportiras se v round table, al pa najdesmiren kot, ni glih problem.

 

jaz nisem niti blizu gradu pomoje, lutam odkrivam male temnice ki so vecinoma copy paste, nabiram rozice in uzivam na pune. lvl 21

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka
Lunco reče pred 2 urama:

jaz se ne morem navadit na to, da se vse resetira, ko počivaš - že iz prejšnjih from iger. sploh mi pa ne sede v bolj odprto okolje, v prejšnjih je še blo prebavljivo, ker si se večinoma premikal v eni smeri, potem pa odklenil še kakšno bližnjico. sem malo razmišljal zakaj, pa je tak najbolj na prvo žogo odgovor, da mi breaka immersion. mogoče, ker sem navajen iz vseh drugih iger, da ko počistiš neko okolje, je to potem varno in se tam lahko malo sprostiš in počneš druge stvari.

 

To je pri From igrah blo tudi meni najprej čudno. Ampak potem, ko malo pomisliš... kje pa sploh je drugače? To je zelo podobno v praktično vseh open world igrah. Območja niso prazna in se sovražniki respawnajo povsod - AC, Far Cry, HZD, GoT, Days Gone... tudi, ko ubiješ bosse področij in prevzameš nadzor nad delom. Vedno se nazaj pojavijo sovražniki.

 

Hkrati bi izgubil številne mehanike, ki definirajo studijo - izgubo in iskanje "soulsov" nazaj, ne bi mogel farmat...

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...