Skoči na vsebino

[multi] Cyberpunk 2077


Priporočeni prispevki

Niblonian reče pred 5 urami:

@bigboss82 jaz res ne stekam tvojga stila igranja. Konstantno sam rush cez igre, ker je kao sam main story vazen, brez da bi se en mal poglobil v lore al pa da bi dal sanso da bi dobu kej vec od spila. Zakaj bi se sploh spravu igrat take rpg igre ce zgresis cel point igre? 

 

Fukas tud sam zato da ti pride? A tud kdaj uzivas v občevanju?

 

Ni mi ql grafika na moji masini.. ful mi jebe immnersion.. ce bi inel hudo masino bi tudi jaz hodil na okoli in oniniral na grafiko in kako imam hudo masino, ki poganja to hudo igro.  Sam brez tega na nej nacin si lahki ful bolj objektuven do igre same.. po drugi pa nekaj manjka

 

Pa buggi i grafika pac, ne morem igrat na stealth in se furat po mestu in kupovat neke upgrejde ker res ni ql.. pol samo rusham story ker mi dogaja.. pac ne morem jaz platinirat igro sam zaradi platine, kolekcjonizma, ce mi igra ni ql za igrat

 

Vceraj sem malo gledal kako igrajo OWorld in ce mas RTX 3080 je res druga igra za videt.. sicer se vedno je kar je ampak je ze precej boljse...  ne res dilicebe lokacije cuati drugi kor pri meni in to na 1080p na mobitelu

 

Long story short.. ce mi picka res ni ful dobra in da nisem ful potreben, se ne trudim prevec.. tako da malo imas prav jaz sem tak.. tudi pri hrani npr.. ma povsot. Ampak jebiga tako je. Ce me neki res ne pritegne, da mi nu special, se ne morem ful silit in uzivet.

 

Sej story je ql.. ta jhonny mi daje malo rdr2 vive porotagonista pa tko ni slab sf stori pac.. charaterji tko.. 

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Jebi ga zdej... Kdo je to še kadarkoli, kaj takega naredil?

 

Če ciljaš na free upgrade, polovica tokratnih crossgen igric. Če pa ostalo, hja, ne vem če kdo, samo tudi noben ni izdal tako polomljene igrice (ega seveda ne vem). Npr NMS je res slovel kot polomljen, pa mislim da ni bil tako polomljen :D

 

atomic reče pred 1 uro:

Ej drugače sem pa malo sound mixing poslušal Se nisi malo prenaglil, ko si skurcal. Ali sem jaz kriv, ker sem pred tem igral Metro Exodus. Ampak tuki je muska v diskaču res proper narejena. Ko si v diskaču res poka, ko si zunaj se slišijo samo bassi iz diskača in še to potiho, medtem ko si na skretu v diskaču je pa tisti čuden reverb.

 

Ne saj ni ves čas v kurcu, drugač je hud, tudi ost carsko uleti (razen ko reloadaš v miren del misije in muzika zaglitcha in dalje poka iz combat dela misije :rofl: ). Samo je pa ful momentov, ko pa je v kurcu. Res ful no. Pa EQ je slab, saj vem kam so ciljali, samo so malo pretiravali.

Povezava do prispevka

Evo da še jaz dodam svoja 2 centa. Najprej sem probal partis demo in po dveh urah igranja me je dovolj notri potegnilo da se mi je zdela vredna denarja in sem sedaj nabavil GOG verzijo, ker mi jih je vredno podpirat. Sicer bi si želel da bi na gtx 1070 + i7 8700k delala bolje, igrat moram na 1080p nekaj medium nekaj high da dobim tam 45-65 fps kar je ok, sem pa upal da bom lahko igral na 1440p ampak očitno z tem setupom ne. 

Povezava do prispevka
4Stringed reče pred 3 urami:

 

Ne sine, raje sam igram in pol iz prve roke vidim, kaka je situacija. Gledat videje, po njih povzemat mnenja in pol igrat uzaljeno picketino, ker se nekdo ne strinja z mojim mnenjem, ko pljuvam po spilu, o katerem sem samo gledal videje... Yeah, ain't my cup of coffee

Ma pusti Statica v kurac dej. Tip skuša z youtube linki pokvariti veseljeodpreti oči folku. IDENTIČNO je počel v TLOU2 temi.

Povezava do prispevka
Nyrix reče pred 22 minutami:

Evo da še jaz dodam svoja 2 centa. Najprej sem probal partis demo in po dveh urah igranja me je dovolj notri potegnilo da se mi je zdela vredna denarja in sem sedaj nabavil GOG verzijo, ker mi jih je vredno podpirat. Sicer bi si želel da bi na gtx 1070 + i7 8700k delala bolje, igrat moram na 1080p nekaj medium nekaj high da dobim tam 45-65 fps kar je ok, sem pa upal da bom lahko igral na 1440p ampak očitno z tem setupom ne. 


Tudi jaz sem poskusil še na drugem kompu, kjer imam i5 in 1070. Dela tako kot si napisal :) Ampak sem vseeno presenečen, ker sem pričakoval precej slabše delovanje. Grafično bi rekel, da je kar biserček, tudi na taki konfiguraciji. Nasploh pa mi je všeč, kako hitro vse nalaga, praktično brezšivno. Za razliko od RDR2, kjer čakam pol ure, da pridem v igro in nato veliko vmesnih nalaganj ter občasnih večjih framedropov (čeprav tudi ni panike).

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 2 urama:

7 pa roka ... ko bodo bugi odpravljeni

 

witcher je 9,5. Mogoče je moje whinanje bilo narobe razumljeno ampak poanta je bila prav v tem - špil ni vrhunski nikjer, je pa ok.

 

Se pa ne strinjam, da zgodba kadarkoli pride do eksistencialne stiske - ki bi bila ta "i cant breath" ... za to potrebuješ točno tisto distanco, ki v tem špilu umanjka. Kot ti recimo pokaže twitch chat za eksistencialno stisko ti nujno potrebuješ odmik ... in tega odmika ni. Vržen si v neko situacijo in prav ker ni tematskega prevpraševanja same situacije ... je to matrica brez rdečega tableta.


Model kaj? Twich chat? Eksistencialna stiska? V istem stavku? Lahko to malo razlozis...nea razumem ama nista. O kaki distanci je tu govora?

Povezava do prispevka

Meh kar sem igral je precej kul ni pa ravno mindblowing ene 3 misije notri level 6,..vse je precej meh večina sistemov je totalno brezveze,.. ker si lahko crit s revolverjem nabiješ na nemogoče številke,.. vse se mi zdi kot moderni Deus Ex ,.. le ta veliko manj izpiljen z veliko preveč dreka in sistemov, ki so popolnoma brezveze in tehničnih buggov, da jim še Bethesda ni do kolen. Tudi humor in vse skupaj je precej mimo žoge.

Povezava do prispevka
DARKKK reče pred 15 minutami:

Igram na laptopu i7-8750 + 2070maxq... Tko no, razocaran sem, da kaj vec ko medium ne gre :)

 

Igra zaenkrat tko tko... Witcher mi je bl dogajal (vsak, razn dvojke )

Med medium in ultra ni razlike.

 

Danes je pri igrah nad mediumom spri vseh igrah skoraj isto vse. Danes se igraš s količino FPSjev in resolucijo. Se pravi varialble resolution in dlss.

Povezava do prispevka

V glavnem sm mislil nabavit za ps5.. pol sm vidu, da na xbox serues x dela malo boljse.. rahlo bolj stabilni fps in rahlo bolj ostra slika. 

 

Prav me zanima, ko bo optimizirano za nove konzole, kolko bo delalo boljse na XB.. to bo se zanimivo hehe

 

Kar se pa tice next gen optimizacije sem deljenega mnenja. Po eni strani menim, podobno kot atomic, da vec kot tolko ne bodo mogli.. mogoce kaksne malenkosti. Po drugi pa, ce si bodo res vzeli cas in sli cez celo igro in optimizirali te teksture in efekte, tako da izkoristijo novo tehnologijo zna bit kar ql.. ampak imo vse odvisno kolko dela bodo vlozili v to. Trenutno sem optimist, ker neki morejo naredit, ce hocejo spravit na spodobno raven in nexr gen konzole so itak future, ko jih bodo dobili po trgovinah in ce bodo do takrat vspeli kaj popatchat in optimizirat, se znajo spasit imo

 

Tako da moj point.. ze sem iskal kje kupit XB in igro zanj, tufi ce zdej ni ql imo bo na XB ko bo optimizirano ziher delalo boljse hehehehe

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Še ena stvar ki me je precej motila pa se jo da rešit v nastavitvah. Controller input lag. Vsaj na PS4 ga igra ima in delay je več kot opazen zaradi česar igra deluje sluggish.

 

rešitev:

 

https://www.google.com/amp/s/amp.reddit.com/r/GeForceNOW/comments/ka6awi/i_have_input_lag_of_about_05_second_no_drop_in/

 

Špil je opazno bolj responsive, še vedno ne perfektno sam dovolj blizu.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 5 urami:

 

sigurno - prav me zanima, kako se bo primerjalo s PC verzijo...

 

sem pa tako sam pri sebi razmišljal, kako bi ta igra zgledala in tekla, če bi jo recimo pacali na Unreal 5 enginu - sej je hudo lepa igra z vsem na max, ampak da rabiš skoraj 3X močnejši GPU, kot tisti v PS5 za 40fps na 1440p brez DLSS, pa še vedno ne zgleda tako dobro kot tisti UE5 demo, imo pove veliko o neoptimiziranosti pogona...

 

ne mores primerjat produkcijske open world igrice z nekim staticnim demotom. sej demo zgleda hudo, ampak na koncu dneva je kompleksnost se vedno precej, precej nizja, ker se gre na koncu dneva samo za en character in kup skal in par staticnih objektov in par luci. ce bi CDPR delali na nekem demotu tiste scene kjer prvic stopis na ulico, bi lahko tudi naredili parkrat vecji "fidelity" te scene

Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 33 minutami:

ne mores primerjat produkcijske open world igrice z nekim staticnim demotom. sej demo zgleda hudo, ampak na koncu dneva je kompleksnost se vedno precej, precej nizja, ker se gre na koncu dneva samo za en character in kup skal in par staticnih objektov in par luci. ce bi CDPR delali na nekem demotu tiste scene kjer prvic stopis na ulico, bi lahko tudi naredili parkrat vecji "fidelity" te scene

 

razumem - po drugi strani pa bodo igre na novih konzolah čez 5 let zgledale še dosti lepše kot UE5 demo

remember?

 

 

Povezava do prispevka

Zdaj sem se dobro uro vozil naokoli. Samo vozil. Raziskoval. Opazoval. 

 

Res lepo in detajlno narejen svet. Vsaka cona je drastično drugačna. Center mesta ima res megalomanske stavbe, zlasti v vertikalo. Potem imaš Santo Domingo, ki je ... zapuščen slum... neki stadion... čisti kontrast, takisto Pacifika, zraven morja.

 

Nakar sem šel v Wastelande. Elektrarna na veter, smetnjak, kaktusi... pogrešam, da bi kot Nomad bil več tja na začetku, oz. da bi vsak life style ne bil rushan in bi bil v zaetni coni en lep čas, preden se poti združijo. Ker je res vzdušno.

 

Srečal NPC vendorko Kravitzovo (DJ) ter nato bil v side missionu z influencerko Alanah Pierce (Lana v igri). Obe bolj cameo, ampak vseeno ju takoj prepoznaš. 

 

Sem na isti točki kot včeraj z main story, pa že skoraj cel dan minil. Ni mi jasno kako so morali rushat youtuberji za it skozi main story v 11-20 ur, kolikor so govorili, to je čisto nekaj drugega. 

 

Toplo priporočam čim prej en izlet po mestu in raznih conah, meni je prav sedlo, kljub temu, da ne maram vožnje v igri.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 5 urami:

Drugač pa evo, od najbolj navdušenih mislim da vsi igrajo na beast PCju. Jaz sem kar fan igrice in igram na PS5.

 

Vsekakor je konkretno bolj zbuggana kot PC različica. Komplet crashne na 3-4 ure, včasih po crashu reseta vse settingse, folk hodi skozi stene, moje vozilo kar na random explodira (včasih celo v cutscenih nekje v ozadju), folk glitcha, Jackie glitcha, kot že omenjeno sem moral eno story misijo precejkrat restartat, ker je npc izginil, brez njega pa ni možno nadaljevat. Nekih mini glitchev je milijon, če bi si jih pisal, bi polovico playtimea samo pisal (karikiram, samo jih je res ful).

 

Igra na konzoli je v zelo beta stanju. Na tej točki bi lahko rekel fuck it, ni za igrat, bom prodal in počakal na popravljeno verzijo.

 

Samo raje igram, kljub vsem glitchem, janky animacijam, pop-inom, vseeno mi je v igrici toliko kul stvari, da raje igram. Imam celo morje rofl screenshotov in clipov, sem mislil malo pouploadat, samo se mi ne da, ker raje igram. Zdaj ko tole tipkam probam čimhitreje, da lahko čimprej spet poženem tole bugfest janky igrico.

 

Stanje, v kakršnem je na konzolah, je neopravičljivo. CDPR bi moral gladko delno refundat vsem, ki so preorderali, ali pa obljubit neko mega nagradico, popust, whatever (free ps5 upgrade to ni). Samo kot igračkar, nekdo, ki ne mara večine aspektov žanra, ki mu immersion ful pomeni, ki nima absolutno nobene afinitete do CDPR in ki poseduje redek superpower sposobnosti objektivizma, tudi pri stvareh, ki so mu subjektivno ful pri srcu (tombraider igrice so mi najljubša serija, pa recognizam, da jih je večina trash, zoni konzole so mi mega pri srcu, pa recognizam vse tiče, ki mi jih tiščijo v rit) morm pač rečt bobu bob, v igrici se imam ful fajn. Bolj kot v marsikateri spolirani, brezhibni AAA igrici. Mogoče bolj kot v večini. V dveh dneh sem po šihtu nabil nekih 18 ur playtimea, ne vem, če sem že kdaj podobno not padel. Itak bi bila ful carskejša izkušnja, če bi studio dejansko deliveral obljubljeno. Če bi igrica delala, kot mora. Sam iger nikoli ne ocenjujem številčno, ampak če bi jih, se mi aktualen score ne bi zdel primeren. Kolikor lahko sam grem čez hroče in glitche, recognizam, da tak izdelek pač ni vreden tolikšnega praisa.

 

Samo jebiga, uživam pa ful.

 

 


meni je kar malo žal za teh 60 evrov ki sem jih dal. Igram tudi na ps5, ampak ta mater da zgleda kot da bi bila resolucija 470p. Ne morejo tega prodajat no. Za pc, če jo zvlečem s partisa, je mojih 1070ti + 8500 premalo za na 1440p. 
 

očitno mi ne preostane drugega kot da fuknem v predal in čakam na poletej 2021, ko bo mogoče kak konkreten ps5 upgrade.

Povezava do prispevka
Boba-Fett reče pred 18 minutami:


meni je kar malo žal za teh 60 evrov ki sem jih dal. Igram tudi na ps5, ampak ta mater da zgleda kot da bi bila resolucija 470p. Ne morejo tega prodajat no. Za pc, če jo zvlečem s partisa, je mojih 1070ti + 8500 premalo za na 1440p. 
 

očitno mi ne preostane drugega kot da fuknem v predal in čakam na poletej 2021, ko bo mogoče kak konkreten ps5 upgrade.

 

Digital Foundry pravijo, da kogar moti zamazanost tekstur, naj izklopi chromatic aberration in film grain - ker to še dodatno zamegli že tako nižjo resolucijo na konzolah

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...