Skoči na vsebino

[multi] Cyberpunk 2077


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 48 minutami:

1. Sem si pogledal DF video okrog PS5 in PS4 Pro. Evo meni izgleda PS4 Pro verzija čist legit glede na posnetke. Prov proper mi izgleda. Ne high end PC hud, ampak dovolj huda da bi bil hyped, če ne bi vedel, da je zunaj PS5 in da pride ven spolirana verzija za to konzolo. Takoj bi ga ubodel in z veseljem prešpilal.

 

2. IMO ful pretiravate kle s hejtom. Enako je bilo s D:KC za PS4. Ne igrat, oh gnjusss, najslabši port ever, konzole = covid 19, deliverance: kaka come itd itd. Pol pa dejansko sprobam goty edition pa uno res hud hud špil, carska izkušnja, točno 2 buga vseskupaj. Ajde loadi so res trajali tud po par minut hehe, ampak overall pa carska roba.

 

Se pa CP2077 iz aviona vidi, da je to primarno PC špil. Še dobro da sploh dela na base PS4 :D

Človek sploh ni igral igre in je povedal bolj realno.

 

1. DF so eni redkih na internetih, ki vedo kaj gledat vkjučno z benchmarki ob polno fake youtube crapa.

2.S hejtom se reeees pretirava.

3. Ob vseh teh kompleksnih menijih je res miška skoraj nujna. Začel sem z gamepadom, ampak evo igram z miško.

 

Da ne omenjam da folk večinoma lima neke stare beta videje...

 

Povezava do prispevka

Js prek geforce now igram na ultra brez raytracing in je smooth. Tut nekga input laga zaenkat ni blo cutit.

 

Je pa res ogromno enih informacij naenkat. Naredil sm ene 4 queste pa mam ze 10 side questov pa celo mapo zabasano.

 

Zaenkat sm na kontrolerju, razmisljam da bi sel useen na kb+m.

uredilo bitje zasledovalec
Povezava do prispevka

Hm, danes sem slučajno imel čas, in torej večino časa prebil v Night Cityju (PC različica). Po skoraj sedmih urah jako finega in vzdušnega igranja grem malo pogledat na net, kaj si o špilu misli folk – in vidim samo negodovanje.

 

In sedaj mi ni nič jasno. A folk, ki pljuva po špilu, je igro sploh igral? Jaz v sedmih urah nisem naletel na nobenih večjih bugov (probleme mi je delalo le lootanje, večkrat se nisem in nisem mogel postaviti tako, da bi hotspotal tisti nesrečni junk), čeprav ne dvomim, da bom do njih še prišel. Sploh glede na to, kako obsežno in odprto je videti mesto. Okej, pa mogoče se

pedestriani malo preveč randomly spawnajo občasno. Ampak itak ni panike, ker gre za statiste, ki delajo iluzijo živega mesta (in pri tem je kul, da jih je res ogromno,  še posebej, ker so se pojavljale govorice, da se jih bo downsizalo in da bodo ulice bolj prazne od trailerjev, kar na srečo ni res.)

 

Grafično mi je špil povsem soliden, zelo vzdušen, sploh v kakih diskačih z vsemi tistimi light showi in raznimi svetlobnimi odsevi, ali pa nočna vožnja po mestu, kjer te bombardirajo razni oglasni panoji, in če se ozreš še malo navzgor, vidiš kako vertikalno in podrobno je vse skupaj, skratka awesome.

 

Kar pa mi je vrhunsko, mi je pa prvoosebni pogled. Ta mi še ni nikoli ni deloval tako prepričljivo, kamera je res dobro postavljana in npc se znajo dobro “nastavljati” tvojemu pogledu. Sploh so mi npc res kul animirani. Delujejo življenjsko, imajo cel kup enih gibov, premikov roke in podobno. Skratka well done.

 

Kakšna je zgodba, v bistvu še ne vem, ker sem še vedno bolj ali manj v »tutorial fazi«, ampak kar sem videl, me je precej pritegnilo, in sem se kar težko prisilil, da sem sedajle nehal igrati. Ker mi običajno  dogaja raziskovanje zgodbe in rpgjanje, mi  je bilo pri prvem zelo všeč, da te špil bombardira z raznimi informacijami in zapisi, ki širijo “lore”, pri drugem pa, da očitno lahko

delaš dokaj dokaj raznolike builde lika gleda na željen stil igranja. Sam bom še videl, kam bom V-ja usmeril, ampak stealthy netrunner build se mi zaenkrat zdi prav privlačen.

 

Po sedmih urah nisem srečal nobenih tehničnih problemov, fps so bili dokaj konstantni, z občasnimi dropi v precej nasičenih in crowdanih področjih, skratka, tako kot je za pričakovati. Vidim, da so forumi nabiti s folkom, ki ima nizke fps, a težko rečem, kaj je tu problem. Morda malo, da imajo nekateri prevelika pričakovanja za svojo (potato) kišto, ali pa morda določene kombinacije hardvera in driverjev res nagajajo. V vsakem primeru je potrebno verjetno malo potweakati nastavitve.

 

Plus še ena random kul stvar: loadi so res hitri.

 

Plus še ena random nekul stvar: vožnja v prvi osebi ima preveč odzivne kontrole, in mi je neigralno (ampak nisem še nič spreminjal default nastavitev), a je na srečo v tretji osebi v redu.

 

Skratka, za day one se zdi izkušnja prav super (in v prihodnje bo CD Projekt Red gotovo le še dodatno optimiziral delovanje in odpravljal hrošče). Po preigranem predvidevam, da me čaka mojstrska avantura.

 

Zdi semi, da so poleg nerealnih hiperpričakovanj za negativni odziv zazlužni predvsem nekateri butthurt journalisti (glede na to, kar se je dogajalo zadnje čase), ki sedaj skušajo ustvarjati negativno publiciteto, tretji pa je, da je igro danes igralo ogromno, res ogromno ljudi, in četudi je imelo enak odstotek ljudi probleme s hrošči ali nedelovanjem kot recimu pri splavitvi The Witcherja 3, jih je absolutno toliko več, da so povsem poplavili reddit in ostale forumu. Se mi zdi, da večini vseeno igra laufa, tako kot meni, povsem v redu, samo bolj popularno je pljuvati kot pohvaliti.

Povezava do prispevka

Evo pa parih urah igranja...

 

Največjo napako, kar jo folk dela, je da misli, da je to GTA. To RPG igra! Tukaj je ogromno enih statsov,  poleg klasičnih statsev imavsak del telesa par možnosti upgrejda. Vsako orožje ima neke upgrejde, DPS... Tukaj ne dirkamo z avtom in delamo premete z avtom, kot pri GTA. Level 1 mobi nas zgrešijo iz 5m, številke letijo, ko jih health zbijaš itd... Skratka RPG!

 

Setting je tak karšen je. Tukaj ne bomo občudovali čudovite narave in sončnih zahodov. Mesto je umazano, povsod so smeti, kurbe, zadrogiran folk, fasada odpada, vsaki ograji fali pol barve, klime štrlijo iz grdih stavb... Ni lepo, ampak to ne pomeni, da je grafika grda. 

Za tak setting je noč tista, kjer pridea grafika v ospredje. Po dnevi pa pač pridejo do izraza smeti in tiste stvari, ki sem jih naštel.

 

Bugi so, niso pa gamebreaker. V bistvu jest nimam neke tendence v igrah pretepat klošarje in invalide v vozičkih zato jih verjetno tudi manj opazim.

 

 

Z grafiko sem se ful igral in različnimi nastavitvami. In lahko samo rečem, da kdor ima PS4pro jo lahko brez problema igra, ne bo nič zamudil. Že v nastavitvah ni zdej nekih nastavitev, kot je texture quality, shading itd... ki bi bistveno vplivale na prikazano. Ampak so večinoma samo sence. Sence blizu, sence daleč, sence ljudi blizu, sence ljudi daleč, nažaganost senc... Med medium in Ultra folk ni opazil razlike. Že med LOW in Ultra je zelo mala razlika.

 

Pač scumm mesto, kjer so droga, sex in kurbe.

 

 

Aja muska je pa top! Najboljša do zdej! Furaš se po mestu in musko poslušaš.

 

EDIT: vidim da sva s @Flegma istočasno postala. Ker imava podbne izkušnje, da ne bo čudno, kot da sem njega povzel :)

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 1 uro:

Slabo sem formuliral vprašanje - a je posledica lesenosti to da je špil za konzole?

Ker z miško in tipkovnico je v najboljšem primeru ok. Nič posebnega in če recimo primerjaš z AC fluidnostjo gibanja je daleč zadaj

 

Se pa strinjam, da je gunfight kul čeprav je lesen. Težko pojasnim ampak je najbolj zabaven del špila. Verjetno ga pa samo zaradi užitkarskih gunfightov ne bom igral naprej

ja ma ne smes priemrjat z AC, ceprav ja bi moral, ce bi hotli res naredit izjemno igro ampak bolj gre priemrjat z raznimi.. fallout, skyrim, pray ipd first person RPGji.. dishonnored ipd.. ni posledica da je za konzole, ker so druge igre za konzole ion to nima veze.. posledica je da ni to nek action spil in tak je tudi engine in vse.. ne mores pricakovat cod premikanja in streljanja od ene igre, ki je open world rpg in raziskovalno avanturisticno naravnana, ker tak engine zahteva druge zadeve i guess.. jaz sem mislil da bo hujse iskreno

 

mene to premikanje in to pac ne moti.. v gta je se bolj leseno imo

 

moti me da mi je osebno raziskovanje mesta totalno brezveze in me ne motivira niti malo.. grafika podobno kot tomazku v mestu ima neke slabe teksture, barve, pop ini, loadanje tekstur na daljavo ipd ipd.. mi ubija imemmersion samega mesta, fps droppi, da ne govorim narave une skale so kot iz palstike.. anyway.. 

 

v misijah pa je grafika sekar ql in ce igras skriptan main misson igra izgleda se v redu.. ampak ko se podas bandat po mestu samo uno, kot rece toamzek.. sam ugasnes in gres raje pocet kaj drugega

Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 57 minutami:

 

Kakšen performance review, poglej si to, ker si več kot očitno par strani nazaj nisi:

 

 

 

 

Vem da je to slab protiargument, ampak lepo prosim, poglej si twitter od tega modela. Resno, vzemi si 1 minuto in pojdi čez ta profil:

 

https://mobile.twitter.com/michaeldoeslife

 

Je tipu kak poljak pofukal mamo na sony brisači al kaj za kurca ti more peljat v glavi, da nekaj tako trivialnega sovražiš do take mere?

 

Povezava do prispevka

Igra na PS4  Pro deluje katastrofalno. Ne spomnim se, kdaj je bil nazadnje kakšen špil tako hypan (v Budimpešti plakati na vsaki drugi postaji, mercha po štacunah v izobilju) in na koncu tak fail. Še Mafia 3 in Fallout 4 sta mojstrovini v primerjavi s Cyberpunkom.

 

Uvodna ura je še nekako solidna - kakšen glitch tu in tam, malo framedroppov, ampak all in all sprejemljivo. Ko prispeš v Night City (kar naj bi bil glavni adut špila) je zgodba povsem druga. Hi-glitch, low-res. Vse zamegljeno, hrošči na vsakem vogalu, kopipejstani NPC-ji in teksture, ko se pogledaš v ogledalo resolucija nekje na 800x600 at best, na trenutke dobesedno na ravni PS2/PS3 iger. Okej, mnogi ta flop upravičujejo, da igra ni primerna za old-gen console, ampak dokler igre a la RDR2 in GTA5 z neprimerljivo boljšo grafiko delujejo 10x bolje, je to bolj slab izgovor.

 

Character creation je joke, daleč od Fallouta ali kakšnih wrestling iger. Velikosti tiča, oprsja in barva dlak so tu, body type pa ne? Pa grdi prednastavljeni odtenki barv in like 5 opcij za tetovaže, pierse in make-up sodijo ene dve generaciji nazaj. Also, ko enkrat začneš igrati, do konca menda ni opcije, da spremeniš izgled. V igri, kjer so telesne modifikacije glavni adut!?

 

Verjamem, da je izkušnja na dobrih PC kištah povsem drugačna, ampak na konzolah je tole po kakšnih dveh urah igranja nekje 4/10 at best. Kar pojasni, zakaj noben reviewer ni dobil verzije za konzole, embargo in zakaj včeraj zvečer na PS v namizju špilu še vedno nisi mogel dati ocene (1-5 zvezdic), česar nisem videl še pri nobeni igri.

 

Komur se kolca po dobri frišni cyberpunk izkušnji, naj raje igra Ghostrunner ali eventuelno Cloudpunk. Ceneje in miles ahead od te polomije.

uredilo bitje DeathIncarnate
Povezava do prispevka

Sam imam podobne izkušnje kot atomic in Flegma. Igram na PC-ju, zadeva šiba sto na uro. Glasba res zadevo dvigne na nov nivo, NPC-ji so za enkrat top in res prvoosebno sprehajanje je nekako postavljeno ravno prav. Kar sem imel bojev, so bili kul, dodatno je luštna opicja hekanja in igranja z okolico. Tak da, meni dogaja, kaj si mislijo ostali mi dol visi in mi ni žal pre-orderja. 

Povezava do prispevka

Tut men je spil top (bugi so ampak ne tok distracting, da bi mogu izlivat sranje po forumih). Men je zadeva fenomenalno igralna, na pc tece v nulo, grafika na 2080s bolana :wub:

Night city je hud za popizdit, sicer sm sele tri misije naredu pa slabo urco vozu random po mestu (naletel na rusko gang mafijo ob TES :D in jo iztrebil). Tut sama zgodba se dobr odvija, zal mi je sam, ker sm pregledu vse trailerje pred izzidom in sm si spoilal, kaj se zgodi v kompanjonom.

 

Overall, igra je vrhunska.

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 8 urami:

tole je ps5

 

mirror's edge iz leta 2008 izgleda 10x lepse

 

8VrYHUo.jpg

 

Nevem, ce sta igri primerljivi. Tako kot tudi ne mores primerjat z Deus ex MD. 

 

A ni Mirrors edge skoncentriran na skakanje po strehah? Deus ex ima pa precej, precej manjso mapo. Slike, ki jih lepi Tomazek so iz podrocja izven glavne mape, ki je se manjsa.

 

Nevem no, next gen verzija si zasluzi takih primerjav, za trenutno pa pomoje ni fer.

Povezava do prispevka

Točno to, detajli v špilu so nori. Že samo prvih 10 minut igre, te špil zasuje s podrobnostmi in padeš "not". Klošarji ob cesti, smeti, dim iz vseh možnih zračnikov, objave po zvočnikih, reklamni panoji, folk.... Kak Mirror`s edge no ...

 

Če  imate čudno grafiko, preglejte nastavitve. Nekdo je že zgoraj napisal, ne traja veliko, vse se instantno spremeni, ko nekaj vklopiš izklopiš. Mogoče vas motijo določeni filtri. Ampak jamranje čez grafiko na sodobnem računalu res ni na mestu. 


 

 

 

 

 

uredilo bitje Ripper
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 18 minutami:

Mal offtopic, a je kdo igral tole...

 

Imam nameščeno na računalniku, nisem pa še pognal.

 

In še nekaj on-topic. Kljub temu, da sem pisal o tem, da me je Cyberpunk nekoliko razočaral, nikoli nisem rekel, da je to za drek igra. Enostavno pa pač ni tisto kar sem pričakoval. Pri meni osebno, zraven splošno omenjenih napak, nekaj pik še odvzame dejstvo, da ne maram teh futurističnih settingov. In kar vidim, da je enim všeč, da te igra dobesedno zasuje z nekimi informacijami, mi tudi ne sede niti malo. Seveda pa igra ni drekec pekec. Sao jaz sem pač pričakoval precej več, čeprav sem vnaprej vedel, da setting ni moj. Definitivno ni GOTG igra, vsaj srčno upam, da ne... in da uzremo v generaciji še dosti boljših petard.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Tijuana reče pred 23 minutami:

 

Jaz ne morem verjet, da so igro najavli  predn staje PS4 in Xbox One sploh ven prišla in po tolkem času izdajo igro v taki obliki za konzole.

Sej če gre verjet govoricam, zadeva sploh ni bila v resni produkciji ko je Keanu skakal po odru na E3ju...

 

zdej je glavni srž problema da so izdali konzolne verzije v takem stanju. Veliko bolje bi bilo, če bi konzolni izid ruknili na marec, PC verzijo pa izdali sedaj.

Potem pa še izjave "it runs surprisingly well on consoles"...verjetno so mislili "it runs, surprisingly..."

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 5 minutami:

Smešno pa je tvoje. Po eni strani odločitev razvijalca, da omogoči špil na last gen konzolah, po drugi pa pričakovanja konzolašev, da bo špil enostavno laufal 10 let star hardware.


Problem je, da so sami zagotavljali in trdili, da zadeva deluje vredi na PS4 in Xbox One. Pač nebi dali v prodajo za last-gen konzole. Če so že se šli tolikov delayov, ker hočejo zagotoviti kvaliteto po njihovem standardu dajo pa potem tako ven.

 

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 7 urami:

Aja še nekaj bi samo povedal. 

 

Kdor misli, da bo PS5 verzija, kaj lepša, kot trenutno teče na PS5 se je zajebal in brezveze čaka. Lepši bo samo 30fps setting, kar je pirova zmaga.

 

Bugov bo manj. Pa glede na to, da je igra ocitno ene 95% narejena, je se room for improvement. 

Povezava do prispevka

Se sneakam okoli po sobi s tremi sovražniki, direkt po tem ko sem se sobo ali dve stran streljal z njihovimi kolegi.

 

En izmed sovragov se vsake toliko zadere "Come out, I'll be your friend!", vsi trije pa popolnoma nepremično (razen idle animacije) stojijo in čakajo da jih enega po enega takedownam. Niti patrolajo ne. :\

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...